Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.11.2015 14:32
Crytek opublikował demo technologii VR - zobaczcie i wypróbujcie Back to Dinosaur Island
1666V

Crytek opublikował demo technologii VR - zobaczcie i wypróbujcie Back to Dinosaur Island

Crytek kilka miesięcy temu zapowiedział, że zamierza skupić się na wirtualnej rzeczywistości. Firma wierzy w siłę gogli VR i zamierza przygotowywać wiele produkcji na różne platformy. Dzisiaj możemy sprawdzić na własnej skórze jeden z projektów. Demo Back to Dinosaur Island zostało udostępnione w Sieci! 

Firma na GDC 2015 w San Francisco zaprezentowała demo technologiczne Back to Dinosaur Island, czyli krótki film w wirtualnej rzeczywistości korzystający z silnika CRYENGINE. Projekt spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem wśród mediów oraz uczestników wydarzenia, więc Crytek postanowił opublikować produkcję za darmo.

Każdy zainteresowany może wejść na Steam, pobrać plik i sprawdzić wyspę dinozaurów. Oczywiście warto zaznaczyć, że Back to Dinosaur Island jest kompatybilne z goglami Oculus Rift Development Kit 2 i modelami późniejszymi.

Kilka słów na temat pozycji dema technologicznego powiedział David Bowman, dyrektor produkcji w Cryteku:

"Produkcja Back to Dinosaur Island pokazuje, jak intensywna, wciągająca i bogata może być wirtualna rzeczywistość. Gracze stają oko w oko z ogromnym dinozaurem, czują na sobie jego potężny oddech. Scena ta robi duże wrażenie w 2D, ale zobaczyć ją w trójwymiarze powoduje bardziej osobiste i ekscytujące wrażenia. Wydaje się, jakbyśmy byli tam na miejscu – żadne inne medium nie może dać nam takich odczuć."

Jeśli jednak nie posiadacie w domu Oculusa, to sprawdźcie krótki fragment, który został udostępniony na YouTube:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: