Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.11.2015 17:58
Wyniki konkursu na kolejną wielką misję Lary Croft
353V

Wyniki konkursu na kolejną wielką misję Lary Croft

Pod koniec ubiegłego tygodnia ogłosiliśmy konkurs dla wszystkich sympatyków Lary Croft. Zasypaliście nas toną najróżniejszych pomysłów dotyczących kolejnej misji znanej archeolog, ale mogliśmy wybrać tylko trzy najlepsze prace. Zainteresowanych zapraszamy na ogłoszenie wyników! 

Kolejny raz z firmą Microsoft Polska postanowiliśmy zorganizować ciekawy konkurs i tym razem Waszym zadaniem było zaprezentowanie następnej wielkiej misji Lary Croft.

Zainteresowanie pokazało, że lubicie podobne wyzwania! Dostaliśmy od Was mnóstwo ciekawych misji, które odbywały się dosłownie na całym świecie… Jednak po namyśle postanowiliśmy wybrać następujące prace:

Tomb Raider: Chasing destiny

W swojej kolejnej wyprawie najsłynniejsza Pani archeolog wybierze się do Danii. A dokładniej na wyspę Mon. Na jej terenie poszukiwać będzie mitycznego rogu Odyna, który według legendy wskazuje gdzie dokładnie znajduje się Walgind, czyli brama Valhalii.  

Po analizie VII-wiecznego dziennika jarla Uttergata, Lara trafia na trop wiodący ją do Skandynawii. Zapiski wskazują, iż około 670 roku owy jarl podczas jednej z wypraw natrafił na tajemniczy przedmiot będący drogowskazem do wrót krainy wiecznych łowów, jednak w obawie przed jego pradawną mocą ukrył go w jaskini znajdującej się pod megalitycznym grobowcem jego brata, który zginął podczas wyprawy.

W tej karkołomnej misji Larę wesprze Tore, były członek Sjoforsvaret (Królewskiej Marynarki Wojennej Danii). Wybitny historyk i przyjaciel Richarda Crofta.

Podczas wyprawy Lara będzie musiała zmierzyć się z labiryntem jaskiń oraz licznymi śmiertelnymi pułapkami przygotowanymi przed wiekami by odstraszać nieproszonych gości.

Niestety już na początku wyprawy para odkrywców natrafia na ogromne problemy. Larę i jej towarzysza atakuje niespodziewany sztorm. Łódź rozbija się na klifowym wybrzeżu wyspy, Tore zostaje rany. Pozbawieni ekwipunku i żywności bohaterowie muszą zmierzyć się z czekającymi trudnościami oraz własnymi słabościami. Jednak dla Lary Croft pojęcie niemożliwe nie istnieje…

Flower of the Tomb Raider

Lara Croft po powrocie z Kitież i odetchnięciu 2 lat rusza na kolejną przygodę, czytając jedna z książek po ojcu odkrywa że miał on dla niej przygotowaną finalną wyprawę na Malezję i Sumatrę. Tajemnicza aura całej eskapady będzie toczyć się wokół zaginionego statku Flor De La Mar (Kwiat Morza), który musi odnaleźć. Statek dowodzony był przez Alfonso de Albuquerque, w którym jak się dowiadujemy trzymał ukryty : "zakazany Owoc". Owy artefakt jest owiany tajemnicą a osoba która zasadzi jego pestkę w sobie(czyt. zje ) dozna poznania wszelakiego (czyt. dowie się tego czego zechce). Lara zabierze nas do wielkich miast świątynnych takich jak Kuala Lumpur i Borobudur czy Prambanan oraz dzikich i niedostępnych lasów deszczowych Sumatry. Po raz kolejny nasza pani archeolog będzie się musiała zmagać z zagadkami, dziką naturą, ludźmi pragnącymi jej przeszkodzić w dostaniu się do skarbu i własnymi lękami.

P.S Taki mały spojler - dodam tylko że nasza bohaterka chce dowiedzieć się wszystkiego co związane z jej ojcem i nią samą :)

Fall of the Tomb Raider

Lara wyrusza na swoją kolejną wyprawę do Peru, by wraz z dwójką przyjaciół i grupą archeologów zbadać ruiny Machu Picchu.

Dzień 21

Po trzech tygodniach eksploracji i badań nareszcie coś znalazłam. Mała czarna skrzynka ze złotym zdobieniem na boku, które przypomina jakąś postać z porożem. Jest niestety zamknięta i nie mam pojęcia jak to otworzyć. Na górze jest jakieś żłobienie w kształcie sześcianu. Co w sobie kryjesz?

Dzień 25

Miałam dziwne sny. Jakaś postać w kapturze próbowała mi pokazać drogę do czegoś. Gdzieś w lesie u podnóża gór.

Dzień 29

Ta sama postać pokazywała to samo miejsce każdej nocy, ale też ostrzegała mnie przed kimś. Ta skrzynka chyba ma jakąś moc. Coś w niej jest. Jutro z rana idę tam, ale nikt nie chce ze mną iść, chyba myślą, że zaczynam wariować.

Dzień 31

Myślą, że oszalałam. Uważają, że ta skrzynka to zwykły śmieć. Wiem, że jest inaczej. Dziś w nocy wyruszę sama. Odkryję jej tajemnice. 

Dzień 32

Jestem w lesie. Chyba się zgubiłam. Mój kompas zaczął wariować i zdaję się, że widziałam kogoś. Ktoś mnie obserwuje.

Dzień 32 - Noc

Nie wiem gdzie jestem. Ale ktoś lub coś tu jest. POKAŻ SIĘ! Cholera. Chyba zaczynam mieć halucynacje.

Dzień 33

To coś zaczęło mnie gonić. Chwyciłam za łuk i strzeliłam. To była Sam. Zabiłam ją. Strzała przebiła jej serce. Co się stało?! Chciała na pewno mnie zabić i ukraść mi skrzynkę. Ona… oni wszyscy wiedzą jaką posiada moc, ale chcą mi ja zabrać… ale ja poznam prawdę. Za wszelką cenę.

Dziękujemy wszystkim za zabawę, a szczęściarzom gratulujemy! Ze zwycięzcami skontaktuję się drogą e-mailową w przeciągu najbliższych 24 godzin (postaram się jeszcze dzisiaj!).  

Tagi: