Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.11.2015 14:02
Naughty Dog nie ma aktualnie planów na fabularne rozszerzenie do Uncharted 4: A Thief's End
701V

Naughty Dog nie ma aktualnie planów na fabularne rozszerzenie do Uncharted 4: A Thief's End

Kilka tygodni temu otrzymaliśmy informacje, według której Uncharted 4: A Thief's End otrzyma fabularne rozszerzenie. Studio musi w tej sytuacji zmierzyć się z negatywnymi opiniami oraz oskarżeniami o wycięcie zawartości z podstawki, ale deweloperzy uspokajają. Aktualnie nie mają nawet planów na przygotowanie tej opowieści. 

Gdy twórcy zapowiadają DLC przed premierą muszą zmierzyć się z oskarżeniami. Gracze boją się, że deweloperzy wytną z tytułu fragment, a następnie zaserwują go za dodatkową opłatą.

Identyczne komentarze pojawiły się po ogłoszeniu fabularnego rozszerzenia do Uncharted 4: A Thief's End, więc przedstawiciele Naughty Dog postanowili wyjaśnić kilka kwestii. Arne Meyer zajmujący się kontaktem z fanami powiedział, że studio nie ma jeszcze kompletnie żadnego planu na tę przygodę:

„Rozmawiałem z Neilem (reżyserem gry) gdzieś miesiąc temu, gdy pojawiła się informacja o dodatku i czytaliśmy te wszystkie wieści oraz reakcje fanów. To było interesujące, ponieważ niektórzy myślą, że wstrzymamy niektóre fragmenty opowieści lub elementy produkcji. Ale on wtedy powiedział „Nie mam pojęcia, co mamy z tym zrobić”. Jesteśmy teraz bardzo zajęci grą i w trakcie rozmowy powiedział mi, że bardzo ryzykujemy, bo on nie ma aktualnie pojęcia co możemy zrobić. Mamy zobowiązania do przygotowania rozszerzenia i musi ono prezentować wysoką jakość i wciągającą historię, ale my powiedzieliśmy, że gra jest ostatnim rozdziałem. Mamy wszystkie rzeczy, których potrzebujemy, ale nie mamy pojęcia, co to będzie.”

Jest to bardzo ciekawa sytuacja, która pokazuje, że nie wszyscy zapowiadając DLC już planują stosowne cięcia. Meyer zaznacza, że reżyser czwartej przygody Uncharted nawet nie zaczął jeszcze myśleć nad dodatkiem:

„Neil nie zaczął jeszcze myśleć o historii dodatku. Na dzień dzisiejszy nie mamy nawet ludzi do pracy, ponieważ każdy zajmuje się podstawą. Wiem tylko, że mamy to zrobić.”

Zadowoleni? Ja w sumie nie obawiam się o jakość Uncharted 4 oraz nadciągającego dodatku... Naughty Dog przyzwyczaiło do przygotowywania produkcji na najwyższym poziomie i w tym przypadku na pewno nie będzie inaczej. 

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/uncharted-4-dev-on-single-player-dlc-we-have-no-id/1100-6432036/

Tagi: arne meyer Naughty Dog Neil Druckmann uncharted 4: a thief's end