Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.11.2015 16:00
Sony w 2016 roku zamierza nadal nawiązywać bliskie współprace z deweloperami third-party
584V

Sony w 2016 roku zamierza nadal nawiązywać bliskie współprace z deweloperami third-party

Japońska korporacja nie przygotowała na końcówkę roku wielu wyjątkowych hitów, więc włodarze firmy postanowili rywalizować z konkurencją za pomocą specjalnych umów z deweloperami third-party. Sony już teraz zapowiada, że w przyszłym roku możemy oczekiwać podobnej współpracy. 

Japończycy kolejny raz nie zadbali o wiele wyjątkowych gier AAA na końcówkę roku. W zasadzie zagraliśmy w Until Dawn oraz Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a, ale trudno ukryć, że nie jest to najlepsze i najbogatsze zestawienie.

Aktualnie poznaliśmy daty premier kilku ekskluzywnych tytułów na PlayStation 4 na 2016 rok, ale wszystkie produkcje mają trafić na rynek w pierwszym półroczu... Informacje o kolejnych smakołykach nadejdą pewnie w późniejszym terminie, ale Sony chce się odpowiednio zabezpieczyć i już teraz zapowiada współpracę z zespołami zewnętrznymi.

Destiny, Star Wars: Battlefront (2015), Assassin’s Creed: Syndicate oraz Call of Duty: Black Ops III – wszystkie pozycje otrzymały lub dopiero dostaną dodatkową zawartość na PlayStation 4 i PlayStation 3, ale to nie koniec podobnych akcji.

Jim Ryan powiedział, że korporacja zamierza kontynuować współpracę z deweloperami third-party:

„Chcemy przygotowywać i wydawać produkcje, ale współpraca z zespołami third-party jest dla nas ważna i będziemy ją kontynuować.”

Szef europejskiego oddziału PlayStation zapowiedział, że odpowiednie relacje z wydawcami działają na wielu poziomach i taka współpraca będzie kontynuowana w 2016 roku.

Źródło: http://www.mcvuk.com/news/read/sony-no-plans-to-dial-back-third-party-deals-in-2016/0158592

Tagi: