Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.11.2015 18:00
Sony skupia się na PlayStation 4 i PlayStation VR, ale gry na PlayStation Vitę powstają
827V

Sony skupia się na PlayStation 4 i PlayStation VR, ale gry na PlayStation Vitę powstają

Japońska korporacja próbuje udowodnić, że PlayStation Vita nadal będzie wspierana, ale każdy kolejny przedstawiciel Sony nie ma dla nas pozytywnych informacji. W sprawie małej konsoli wypowiedział się szef Sony Worldwide Studios – Shuhei Yoshida – który wspomina o pracach nad kolejnymi tytułami. 

Małą aferę pod tytułem „Vita umarła” rozpętał w ubiegłym miesiącu wiceprezes Sony Computer Entertainment – Masayasu Ito – który wprost powiedział, że zespoły first-party nie tworzą gier na PlayStation Vitę. Później sytuacje próbował ratować szef europejskiego oddziału PlayStation – Jim Ryan – ale nawet jego słowa nie przekonały graczy...  

Sony mimo wszystko próbuje ratować sytuację i w sprawie małej konsoli wypowiedział się szef Sony Worldwide Studios. Shuhei Yoshida w rozmowie z dziennikarzem GameSpotu powiedział, że jego firma skupia się teraz wyłącznie na PlayStation 4 i PlayStation VR, ale mimo to gry na Vitę powstają:

„Jeśli mam być całkiem szczery, to nasz nacisk przesunął się na PlayStation 4 i PlayStation VR, ale to nie jest tak, że nie powstają żadne gry na Vitę. Przygotowujemy tytuły, jednak skupiamy się teraz na PS4 i PS VR i jesteśmy szczęśliwi, że deweloperzy third-parties i indies wspierają PS Vitę.”

W tej sytuacji nie powinniśmy liczyć na jakiejkolwiek tytuły od Sony na PlayStation Vitę. Japończycy zajęli się teraz wyłącznie tworzeniem tytułów na PlayStation VR i PlayStation 4.

Jeśli w Waszych domach kurzy się mała konsola Japończyków, to pewnie zastanawiacie się – a co z przyszłym rokiem? Tutaj niestety bez większych zmian. Na pytanie, czy korporacja chce wspierać konsolę, Yoshida odpowiedział:

„Ludzie są nadal bardzo podekscytowani i często korzystają z Vity. To świetna przenośna konsola. Dopóki jest popyt, to dlaczego mielibyśmy nie wspierać urządzenia?”

W sumie patrząc na ostatnie miesiące i aktualną sytuację Vity, możemy spodziewać się coraz to mniejszego zainteresowania gadżetem, co jednocześnie będzie skutkować skromniejszym wspieraniem sprzętu przez Sony... Szkoda, tak wyśmienita platforma została zmarnowana.  

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/we-do-have-playstation-vita-games-in-development-s/1100-6431912/

Tagi: playstation vita playstation vr shuhei yoshida sony