SKLEP
Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 21.05.2015 15:18
YouTube pozwala teraz robić streamy na żywo w 60 klatkach na sekundę
593V

YouTube pozwala teraz robić streamy na żywo w 60 klatkach na sekundę

Nie zdążyliśmy się jeszcze na dobrą sprawę nacieszyć filmikami w full HD i 60fps, a już Google poszerza swoją ofertę o możliwość robienia "strumyczków" tej jakości.

Jeżeli streamujecie swoją rozgrywkę za pośrednictwem YouTube'a, to z pewnością zarówno wy, jak i wasi widzowie ucieszycie się z nowo ogłoszonej funkcjonalności serwisu. Rusza właśnie możliwość grania live w 60 klatkach na sekundę i pełnym HD, co zapewne będzie niezwykle przydatne i miłe dla oka, zwłaszcza w przypadku dynamicznych gier akcji, takich jak Call of Duty lub bijatyk.

Warto wziąć pod uwagę, że na razie funkcja ta nadal znajduje się w fazie testów. Z oglądania strumyków w 720p 60fps lub 1080p 60fps mogą korzystać użytkownicy wszystkich przeglądarek kompatybilnych ze standardem HTML5. Warto zauważyć, że jeżeli sprzęt widza nie będzie wyrabia podczas streama, to jego jakość automatycznie zostanie zaniżona do 30 klatek na sekundę.

Wraz ze wsparciem dla HTML5 pojawi się również możliwość przewijania trwającego streamu, a także przyspieszania fragmentów, które już zostały wyemitowane.

Źródło: http://www.engadget.com/2015/05/21/youtube-now-supports-60-fps-live-streaming/

Tagi: