Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 19.04.2015 16:15
Nowe zasady na Steam. Nigdy nic nie kupiłeś? Ograniczymy ci dostęp do naszych usług
3829V

Nowe zasady na Steam. Nigdy nic nie kupiłeś? Ograniczymy ci dostęp do naszych usług

Valve postanowiło podjąć walkę z spamem i phishingiem. W tym celu wprowadza nowe reguły, które nie do końca mogą spodobać się niektórym graczom.

Phishing to metoda oszustwa polegająca na podszywaniu się pod pewne osoby w celu wyłudzenia informacji od innych użytkowników - na przykład danych logowania, czy szczegółów karty kredytowej. 

Oszuści tworzą w tym celu tymczasowe konta, na których nic nie kupują, w prawie nic nie grają lecz wyszukują osób, które mogłyby wykorzystać, po czym dowody w postaci konta usuwają i tworzą kolejne. 

Valve mówi takim praktykom dość i wdraża Limited User Accounts. Polega to na tym, iż każdy gracz, który nie wydał na swoim koncie minimum 5 dolarów nie otrzyma dostępu do wybranych i ważnych usług serwisu Steam.

Dotyczy to wysyłania zaproszeń, otwierania czatu grupowego, głosowania na Steam Greenlight, recenzowania gier oraz przedmiotów z Warsztatu. Ponadto takie osoby nie będą mogły uczestniczyć w handlu na Steam Market, dodawać postów w Dyskusjach Steam, a nawet zdobywać poziomów Steam oraz otrzymywać kart do handlu.

Największą bolączką ma być zamknięcie czatu przeglądarkowego i mobilnego dla potencjalnych kanciarzy. Jedyną możliwością na zapobiegnięcie ograniczeniom jest zakup jakiejś gry w cenie minimum 5 dolarów, bądź podpięcie do konta karty płatniczej.

Źródło: http://www.dualshockers.com/2015/04/18/valve-introduces-limited-user-accounts-restricting-those-who-have-not-yet-spent-5/

Tagi: nowe zasady oszustwo steam