Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.03.2015 19:36
Epic Games rezygnuje z abonamentu na Unreal Engine 4 - silnik dostępny za darmo
1066V

Epic Games rezygnuje z abonamentu na Unreal Engine 4 - silnik dostępny za darmo

Zainteresowani twórcy gier od dzisiaj mogą korzystać z silnika Unreal Engine 4 całkowicie za darmo. W tej sytuacji możemy podnosić swoje umiejętności i stworzyć kolejną odsłonę Gears of War bez płacenia miesięcznego abonamentu. 

Epic Games poinformowało, że od dzisiaj Unreal Engine 4 jest dostępny całkowicie za darmo. Wcześniej zainteresowani korzystaniem z tego silnika musieli płacić miesięczny abonament w wysokości 19 dolarów.

Oczywiście autorzy serii Gears of War nie są dobroczynną organizacją i twórcy, których projekty osiągną sukces, są zobligowani do wypłacania stałego procentu od przychodów. Jest to standardowa procedura, która pozwala młodym a zarazem ambitnym zespołom postawić pierwsze kroki w branży gier.

Założyciel i prezes amerykańskiej firmy –Tim Sweeney – potwierdził, że Epic Games opublikowało pełną wersję silnika – w tej sytuacji zainteresowani mogą tworzyć gry, aplikacje, filmy, animacje oraz najróżniejsze projekty.  

Studio umożliwia również dostęp do wbudowanego sklepu (do kupowania przygotowanych elementów), poradników wideo, fora dyskusyjnego, a nawet do stworzonych szablonów.

W tej sytuacji możemy mieć pewność, że wkrótce powstaną kolejne ciekawe indyki na tym silniku.

Na zakończenie zerknijcie na odrobinę możliwości UE4: 

 

Tagi: Epic Games unreal engine 4 za darmo

Nie przegap