Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.02.2015 18:03
Opóźnienie premiery Batman: Arkham Knight to bardzo dobra wiadomość
1610V

Opóźnienie premiery Batman: Arkham Knight to bardzo dobra wiadomość

W zeszłym roku dowiedzieliśmy się, że Batman: Arkham Knight nie zadebiutuje w pierwotnym terminie i gra zalicza spore – ośmiomiesięczne – opóźnienie. Twórcy postanowili wyjaśnić powody tej decyzji.

W najnowszym numerze EDGE pojawiła się wypowiedź dyrektora kreatywnego pozycji – Seftona Hilla – który postanowił wyjaśnić powody opóźnienia Batman: Arkham Knight:

„Wizja gry sprawiła, że nie mogliśmy ukończyć produkcji w wyznaczonym czasie. Musieliśmy podjąć decyzję: zrezygnujemy z pewnych elementów? A może opóźnimy premierę w celu osiągnięcia założonych celów? Taką dyskusję przeprowadziliśmy z kierownictwem Warner Bros.. Na szczęście, po wielu rozmowach, otrzymaliśmy czas, ponieważ Ci ludzie również wierzą w naszą wizję.”

Hill potwierdził, że deweloperzy od początku chcieli przygotować właśnie taki projekt i twórca całą winę zwala na siebie:

„Można śmiało powiedzieć, że to opóźnienie jest moją winą: chciałem zrobić taką a nie inną grę, dlatego nie wydaliśmy jej w 2014 roku. Nie mogło to zostać wykonane w czasie, który mieliśmy.”

Na zakończenie warto przypomnieć, że w środę Rocksteady Studios opublikowało zwiastun „Gotham należy do mnie”, który w ciekawy sposób wprowadza zainteresowanych do produkcji. Materiał możecie zobaczyć tutaj.

Źródło: http://www.worldsfactory.net/2015/02/27/rocksteady-explains-batman-arkham-knights-delay

Tagi: batman: arkham knight rocksteady studios Sefton Hill warner bros.