Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.12.2014 14:54
Kingdom Hearts 1.5 HD Remix i Kingdom Hearts HD 2.5 ReMIX trafią na PS4 i XOne?
533V

Kingdom Hearts 1.5 HD Remix i Kingdom Hearts HD 2.5 ReMIX trafią na PS4 i XOne?

W tym tygodniu na europejskim rynku debiutuje Kingdom Hearts HD 2.5 ReMIX. Z tej okazji redakcja IGN postanowiła porozmawiać z zastępcą dyrektora tej pozycji – Tai Yasue – który zdradził ciekawą informację. Square Enix zastanawia się nad wydaniem tych kolekcji na sprzętach ósmej generacji. 

Zawsze przed napisaniem wiadomości o Kingdom Hearts 1.5 HD Remix lub Kingdom Hearts HD 2.5 ReMIX zastanawiałem się, dlaczego Square Enix nie zdecydowało się wydać tych kolekcji na PlayStation 4 i Xboksa One.

Jak się okazuje w firmie już teraz pojawiają się dyskusje na temat wersji na PlayStation 4:

„Myślę, że [wprowadzenie gry na PS4] to coś co należy przemyśleć. Wiemy, co nasi gracze chcą, więc musimy zbadać możliwości. Nie jestem od dokonywania jakichkolwiek ogłoszeń, a aktualnie nie możemy jeszcze nic ogłosić!”

A co ze sprzętem Microsoftu? Kingdom Hearts III zmierza na Xboksa One, więc na pewno wielu graczy z chęcią zapozna się ze wcześniejszymi historiami na tym urządzeniu. Jednak w tej sytuacji pojawiają się pewne problemy:

„To wielkie, stare pytanie. Jest wiele rzeczy, które musimy przemyśleć, gdy bierzemy pod uwagę konsole. Jednym z podstawowych zagadnień, które musimy wziąć pod uwagę jest to, co tak naprawdę chcą nasi gracze. Ale są też pewne ograniczenia, a tak naprawdę nie chcemy opóźnienia produkcji Kingdom Hearts III, więc musimy to przemyśleć. Weźmiemy pod uwagę wszystkie aspekty i podejmiemy decyzje.” 

Zazwyczaj pisząc takie wiadomości jestem pewien, że port już powstaje... W tej sytuacji wolę nie zapeszać. To niby kotlet, ale akurat to uniwersum przypadło mi bardzo do gustu i z chęcią kolejny raz zapoznam się z tymi tytułami.

A co Wy powiecie na takie reedycje? 

Źródło: http://uk.ign.com/articles/2014/12/02/first-kingdom-hearts-games-could-still-hit-ps4-and-xbox-one?a

Tagi: Kingdom Hearts HD 1.5 ReMIX kingdom hearts HD 2.5 ReMIX playstation 4 Square Enix xbox one