Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.10.2014 18:47
Odnaleziono nową lukę w zabezpieczeniach PlayStation Network?
1726V

Odnaleziono nową lukę w zabezpieczeniach PlayStation Network?

Sony ma w ostatnim czasie wiele problemów ze swoją infrastrukturą sieciową, a prawdopodobnie największy cios dopiero nadciąga. Według serwisu Golem.de w zabezpieczeniach japońskiej korporacji odnaleziono lukę, która umożliwia dostęp do danych przechowywanych na serwerach.

Serwis Goldem.de poinformował, że Aria Akhavan – ekspert zabezpieczeń IT – odnalazł lukę w PlayStation Network. Jako dobry obywatel zgłosił swoje znalezisko przedstawicielom japońskiej korporacji, ale przez 2 tygodnie nie otrzymał jakiejkolwiek odpowiedzi.

W tej sytuacji postanowił nagłośnić sprawę, ponieważ wierzy, że w taki sposób odpowiednie osoby zajmą się sytuacją.

Akhavan uważa, że luka w zabezpieczeniach znajduje się w bazie danych SQL – wystarczy trochę umiejętności i wykorzystania SQL injection, aby móc swobodnie otrzymać dane. Ekspert testował swoje odkrycie na stronie Sony przez tworzenie odpowiednich odnośników – dzięki temu uzyskał dostęp do zawartości bazy danych PlayStation Network.

Pragnę na zakończenie zaznaczyć, że chociaż sprawą zajęło się kilka większych serwisów, to wciąż wszyscy czekają na oficjalne stanowisko przedstawicieli Sony. 

Więcej szczegółów na temat sprawy znajdziecie tutaj

Wiadomość podesłał nasz użytkownik K_E_Y_M_U_T_H_A - dziękujemy!

Źródło: Informacja od użytkownika

Tagi: PlayStation Store Plotka serwery Sony