Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 23.10.2014 10:14
Na opcję robienia screenshotów w XONE musimy jeszcze poczekać
574V

Na opcję robienia screenshotów w XONE musimy jeszcze poczekać

Nie można zarzucić Microsoftowi, że ociąga się z wprowadzaniem nowych funkcji do oprogramowania systemowego Xbox One. W istocie amerykańska firma robi to w szybszym tempie niż Sony. Jest jednak nadal jeden ważny aspekt, który należy dopracować...
 

Chodzi oczywiście o możliwość wykonywania screenshotów z rozgrywki, którą od samego początku oferuje PS4, ale nie XONE. Microsoft już na początku października zapowiadał, że pracuje nad wprowadzeniem takiej funkcji do firmware'u nowej konsoli. Niestety ta atrakcja nie zostanie wprowadzona do listopadowej aktualizacji sprzętu, o której donosiliśmy kilka dni temu.

Phil Spencer rozmawiał w ostatnich dniach z IGN i w trakcie rozmowy okazało się, że na "screenshoty" poczekamy do 2015 roku.
 

"W nowym roku zobaczycie świeże atrakcje. Jedną z nich będą screenshoty. Niestety ten motyw jest trochę bardziej technicznie wymagający, niż myślałem wcześniej. Dwa tygodnie temu myśleliśmy, że znaleźliśmy rozwiązanie tego problemu. Niestety okazało się, że musimy jeszcze trochę popracować. Wiem, że ludzie czekają na tę funkcję. Zespół ma już wytyczoną drogę do celu, teraz to kwestia priorytetów" - powiedział szef działu Xbox w Microsofcie.


Phil Spencer podkreślił również, że zespół Microsoftu pracuje nad skróceniem czasu instalacji firmware'u na XONE. Już grudniowa aktualizacja powinna pobierać się i instalować krócej niż poprzednie (m.in. ze względu na jej mniejsze rozmiary).

Najbliższa aktualizacja XONE zostanie udostępniona na początku listopada. Możecie o niej poczytać więcej w tym miejscu.

Tagi: firmware Microsoft xbox one