Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 17.10.2014 10:32
Pachter się mylił - Sony znów triumfuje w Stanach Zjednoczonych
1747V

Pachter się mylił - Sony znów triumfuje w Stanach Zjednoczonych

Michael Pachter przewidywał kilka dni temu, że Microsoft wreszcie zatriumfuje w Stanach Zjednoczonych w związku ze specjalna ofertą wystosowaną przez firmę dla Amerykanów. Okazuje się jednak, że na "Zachodzie bez zmian"...

Michael Pachter się mylił. Sony wydało dzisiaj komunikat, że PlayStation 4 było we wrześniu ponownie najlepiej sprzedającą się konsolą w Stanach Zjednoczonych. Firma niestety nie podała ilości opchniętych egzemplarzy PS4. Microsoft zareagowało na tę informację tekstem, że nadciągający "sezon świąteczny" będzie najmocniejszy w historii firmy z Redmond.

Grupa NPD ujawniła zaraz po komunikacie Sony listę gier, które rozchodziły się najlepiej we wrześniu (na rynku amerykańskim). Nie będzie chyba wielkim zaskoczeniem dla nikogo, że na pierwszym miejscu uplasowało się Destiny. Największa ilość kopii nowej strzelaniny Bungie przypadła na PlayStation 4.

Ranking sprzedaży gier w USA, we wrześniu:

1 Destiny
2 Madden NFL 15
3 FIFA 15
4 Super Smash Bros. for Nintendo 3DS
5 Śródziemie: Cień Mordoru
6 NHL 15
7 Minecraft
8 The Sims 4
9 Disney Infinity 2.0
10 Diablo III: Reaper of Souls

NPD podało również, że sprzedaż hardware'u wzrosła o 136% w porównaniu z tym samym okresem w 2013 roku (z 183 mln dolarów do 432 mln dolarów).

Tagi: analiza Bungie destiny humor pachter PlayStation 4 xbox one