Kuba Kleszcz Kuba Kleszcz 30.08.2014 13:08
W produkcję Advanced Warfare zaangażowany jest pracownik Pentagonu
656V

W produkcję Advanced Warfare zaangażowany jest pracownik Pentagonu

Michael Condrey ze Sledgehammer Games wydaje się być bardzo przejęty kwestią fabuły w CoD: AW, która ma poczynić krok w stronę historii na poziomie filmów i seriali.

Współzałożyciel Sledgehammer Games, Michael Condrey, zapewnia o jakości singla w Advanced Warfare:

Naprawdę przyjrzeliśmy się wykonaniu narracji. Nie tylko wykonaniu Kevina Spacey, ale całej historii. Niektóre momenty będą naprawdę ambitne. 

Studio w tworzeniu historii inspiruje się telewizją, nie po raz pierwszy wspominając o Grze o Tron:

Przed grami jeszcze długa droga nim dostarczą nam emocje, jak, powiedzmy, w Grze o Tron. Musimy z tego wyciągać wnioski, nauczyć się emocjonalnego przywiązania do postaci, prowokujących zdarzeń, straty. Musimy to uczynić dużą częścią gier wideo.

Pomysł na singla został zaczerpnięty od pracownika Pentagonu, którego zadaniem jest przewidywanie potencjalnych zagrożeń dla USA i przygotowanie na takie ewentualności scenariuszy obronnych. 

To właśnie on podsunął Sledgehammer pomysł na singla - wymykająca się spod kontroli organizacja z dostępem do najnowszej technologii. Ten sam współpracownik studia wykluczył w przyszłości zagrożenie ze strony Chin, islamskich ekstremistów czy powrót Zimnej Wojny, 

Słuchając o tych wszystkich wysiłkach i staraniach dołożonych do dostarczenia nam mocarnego singla, sam zaczynam być zaciekawiony kampanią Call of Duty: Advanced Warfare. Może rzeczywiście tym razem będzie miała do opowiedzenia dobrą historię.

źródło, źródło

Tagi: Activision call of duty: advanced warfare michael condrey Sledgehammer Games