Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.08.2014 17:21
Freedom Wars zadebiutuje w Europie w październiku
440V

Freedom Wars zadebiutuje w Europie w październiku

Freedom Wars jest dla wielu jedną z ostatnich wartościowych pozycji na PlayStation Vitę. Długo musieliśmy czekać na europejską datę premiery, jednak zainteresowani gracze powinni szykować pieniądze i tonę czasu na październik. Dzieło japońskiego studia Sony celuje w „najgorętszy miesiąc w roku”. 

W czerwcu odbyła się premiera tej gry w Kraju Kwitnącej Wiśni – od tego czasu europejscy gracze wyczekują na ten tytuł z nadzieją na kilkanaście godzin ostrej i soczystej walki.

Dzisiaj możemy potwierdzić, że Freedom Wars trafi na Stary Kontynent 28 października – nie jest to pewnie najlepszy moment na wydanie dzieła, ale zapewne twórcy nie widzą w pozostałych premierach bezpośrednich konkurentów. To dość dziwna sytuacja, bo przecież wielu graczy ma w domu nie tylko PS Vitę, a dla przykładu również PlayStation 4 – w tej sytuacji trudno będzie znaleźć wolne środki, gdy w tym samym tygodniu debiutują min. Lords of the Fallen oraz Assassin's Creed: Unity.

Miejmy nadzieję, że mimo to pozycja trafi do wielu sympatyków i pozwoli Japończykom skupić się na kolejnych projektach. Warto dodać, że zamawiając pozycję w preorderze otrzymamy następujące smakołyki:

  • Specjalny strój.
  • Potężne bronie na start.
  • Limitowany „Sticker Set”.
  • Zestaw medyka. 

Freedom Wars ma kosztować około 129 złotych.

Źródło

Tagi: data premiery Freedom Wars playstation vita scej