Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 05.08.2014 10:04
Kontrowersyjne "Bombardowanie Gazy" usunięte z cyfrowego sklepu Google
1292V

Kontrowersyjne "Bombardowanie Gazy" usunięte z cyfrowego sklepu Google

Google po sprzeciwie dużej części graczy postanowiło usunąć ze swojego cyfrowego sklepu tytuł Bomb Gaza. Naszym zadaniem w rzeczonej produkcji na smartfony było unicestwianie bojowników Hamasu w Strefie Gazy.

Bombardowania prowadzone przez Izrael w Strefie Gazy są jednym z najważniejszych tematów prasowych w ostatnich tygodniach. TVN24 donosi, że na skutek ofensywy Izreala rozpoczętej od 8 lipca zginęło ponad 1800 Palestyńczyków, "w zdecydowanej większości cywilów". Ok. pół miliona mieszkańców Strefy Gazy musiało opuścić swoje domy.

Gry często nawiązują do aktualnych wydarzeń i nie inaczej było w przypadku Bomb Gaza, które od 29 lipca mogli ściągać użytkownicy systemu Android. Gracze uznali jednak, że tym razem granica dobrego smaku została przekroczona. W Bomb Gaza naszym zadaniem było zabijanie bojowników Hamasu z pomocą bomb lotniczych i unikanie ludności cywilnej. Zaraz po premierze rzeczonej produkcji do Google wpłynęło mnóstwo krytycznych komentarzy, które ostatecznie spowodowały usunięcie aplikacji z cyfrowej dystrybucji.

źródło

Tagi: Android bomb gaza google google play smarftony