Roger Żochowski Roger Żochowski 08.05.2014 21:25
Unreal Tournament wraca i będzie... za darmo!
1571V

Unreal Tournament wraca i będzie... za darmo!

Tak jak przewidywaliśmy stało się. Epic Games zapowiedziało w trakcie konferencji na Twitchu najnowszą odsłonę Unreal Tournament ku uciesze wielu fanów. Niestety nie wszyscy będą mieli w nią okazję zagrać.

Zacznijmy od najważniejszego, czyli platform, na które gra zmierza. Tytuł trafi tylko i wyłącznie na PC, Maca i Linuxa, jednak nie ma jeszcze określonej daty premiery. Deweloer szacuje, że beta wersja gry pojawi się za kilka miesięcy, a pierwszym udostępnionym trybem będzie tradycyjny Deathmatch. czylii coś dla fanów klasyki FPSów.
 
Gra powstaje na silniki Unreal Engine 4 i będzie tworzona przy współpracy z fanami. Założono już nawet specjalny dział na oficjalnym forum, gdzie można zgłaszać swoje uwagi i życzenia. 
 
Tytuł śmigał będzie za darmo, jednak autorzy gry zarzekają się, że nie zamierzają korzystać z mikrotransakcji. Co więcej, udostępnią fanom narzędzia, dzięki którym ci będą mogli tworzyć własne mapy i tryby, a nawet na tym zarabiać. Część zysków zagarnie oczywiście Epic, ale i tak wydaje się to niezłym rozwiązaniem. Deweloper w tym celu stworzy wirtualny rynek, na którym moderzy, artyści i gracze będą mogli kupować i sprzedawać wspomniane mody i stworzone treści. Wygląda to póki co aż zbyt pięknie. Czas pokaże jaka będzie rzeczywistość. 

Tagi: Epic Games unreal tournament

Nie przegap