Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.12.2013 20:35
David DeMartini dołączył do firmy Oculus VR
556V

David DeMartini dołączył do firmy Oculus VR

W ostatnim czasie jest dość głośno o Oculus Rift – wspomnieliśmy o wielkiej dotacji oraz zobaczyliście skecz grupy Mega64. Natomiast dzisiaj ekipa zajmująca się tym urządzeniem powiększyła się o ważna personę. 

David DeMartini wcześniej był starszym wiceprezydentem w Electronic Arts i zajmował ciepłe stanowisko szefa platformy Origin.

Po zmianie firmy zadaniem Davida będzie pozyskiwanie nowych partnerów-firm, które będą chciały tworzyć większe lub mniejsze projekty z wykorzystaniem Oculus Rift.

Sytuacja jest zrozumiała – żadne urządzenie nie utrzyma się na rynku, jeśli nie zainteresują się nim wydawcy gier. Tytuły muszą zostać specjalnie przygotowane, aby gracze mogli zaznać mocy tych „magiczny” okularów. Gdy nawet autorzy wyeliminują wszystkie dolegliwości, zapanują nad problemami, to muszą mieć przy sobie całą armię wydawców, którzy zadbają o ten sprzęt. Tylko w tej sytuacji Oculus Rift osiągnie sukces.

Już teraz firma Oculus VR zebrała wielu deweloperów, którzy będą wspomagać rozwój urządzenia i w ich produktach pojawi się wymagana integracja, jednak prawdopodobnie ta liczba jest nadal za mała, dlatego postanowiono zatrudnić DeMartinia.

Tagi: david demartini oculus rift