Roger Żochowski Roger Żochowski 20.12.2013 11:42
Nieprzyzwoite ceny PlayStation 4 na Allegro - sprzedawcy wykorzystują rynkowe braki
4089V

Nieprzyzwoite ceny PlayStation 4 na Allegro - sprzedawcy wykorzystują rynkowe braki

Niestety - brak wystarczającej ilości PlayStation 4 powoli odbija się na cenach sprzętu w Polsce. Choć Sony ustaliło cenę "gołej" konsoli na pułapie 1799 złotych, na Allegro i w sklepach z grami konsole schodzą za dużo większe pieniądze. Nie brakuje też cwaniaków, którzy sprzedają PS4 za zbójeckie pieniądze wykorzystując obecną sytuację na rynku.

Niestety sprawdził się czarny scenariusz. Sprzedawcy na Allegro zgodnie podnieśli cenę PS4 i teraz na większości aukcji za podstawowy zestaw z padem trzeba zapłacić 2199 złotych, czyli o prawie 400 złotych więcej. Z kolei ceny zestawów z jedną grą oscylują wokół 2400 złotych, choć nie brakuje firm, które za taką przyjemność liczą sobie 2649 a nawet 2999 złotych! Z miejsca przypominają się czasy PS2 i PS3, kiedy po starcie wyżej wspomnianych systemów trzeba było przygotować się na wydatek rzędu 3 tysięcy.
 
Niestety w tym momencie znaleźć nową konsolę w cenie niższej niż 2 tysiące to nie lada sztuka i raczej w najbliższym czasie się to nie zmieni. Wygląda na to, że na premierze najlepiej wyszli preorderowcy którzy dokonali przedpłaty w autoryzowanych punktach sprzedaży Sony. Nie dość, że bez kolejek i stresu dostali swój system, to jeszcze załapali się na świetną jak na start next-gena cenę. 

Tagi: PlayStation 4 polska