Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.12.2013 19:00
Wy też macie problem z uzależnieniem od Internetu?
1701V

Wy też macie problem z uzależnieniem od Internetu?

Warszawski raper – Sokół – zaangażował się w projekt edukacyjny, który ma na celu ukazanie wielkiego problemu uzależnienia od Internetu. Czujecie, że macie problem? Albo jeszcze nie wiecie, że go macie? Zerknijcie na film "Wyloguj się do życia". 

Na stronie projektu możecie przeczytać następujące słowa„Wyloguj się do życia” to pierwszy ogólnopolski projekt społeczny, który na tak duża skalę chce zwrócić uwagę na problem uzależnienia od sieci.”, następnie twórcy materiału mówią o problemie „Internet – tylko narzędzie, czy już sposób na życie? Sprawdź czego możesz nie wiedzieć o uzależnieniu od Internetu i komputera.” 

Historia opowiada o dwóch nastolatkach, którzy mają marzenia, zainteresowania, przeżywają przygody i nawet pierwsze zauroczenia. Jednak cała konwencja jest skromnie mówiąc naciągana. Kolejny raz Internet dostaje po "tyłku" i jest winowajcą całego nieszczęścia. A gry? To już ostateczne zło, wiecie Diabolo…

W całym filmiku są dość ciekawe statystyki"Prawie co siódmy nastolatek w Polsce w wieku 11-16 lat otrzymał w Internecie wiadomości od podtekście seksualnym" – serio?

Serdecznie zapraszamy do zobaczenia poniższego wideo. Trzeba zacząć się bać. 

Tagi: materiał wideo wyloguj się do życia