Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 16.12.2013 13:30
Serialowa ofensywa Microsoftu rozpocznie się w przyszłym roku
453V

Serialowa ofensywa Microsoftu rozpocznie się w przyszłym roku

Już na początku przyszłego roku posiadacze Xboksa One i 360-ki sprawdzić będą mogli pierwsze, dedykowane platformom Microsoftu seriale. Redmond traktuje temat niezwykle poważnie, o czym świadczy choćby nie ogłoszone jeszcze oficjalnie zatrudnienie Ariego Mark, który dłubał m.in. przy rozsadzającym słupki oglądalności Breaking Bad.

W wywiadzie udzielonym Variety szefowa dywizji Xbox Entertainment Studios, Nancy Tellem, wyraziła nadzieję, że pierwsza produkcja zagości na ekranach entuzjastów marki Xbox w pierwszym, najpóźniej drugim kwartale przyszłego roku. Jak na razie wiadomo jedynie o produkowanym przez samego Stevena Spielberga serialu Halo i odcinkowym Quantum Break, które zazębiało będzie się z fabułą gry Remedy. W kuluarach mówi się także o odwołującym się do nadchodzącego wielkimi krokami mundialu Every Street United.

Variety podało również, że szeregi Xbox Entertainment Studios zasilił wspomniany Ari Mark. Microsoft nie skomentował jeszcze tej informacji, ale na pewno coś jest na rzeczy.

Przypomnijmy tylko, że Xbox One (X360 też?) zaoferuje osobny zestaw achievmentów za oglądanie telewizji/ekskluzywnych seriali.

Tagi: microsoft serial xbox entertainment studios