Kuba Kleszcz Kuba Kleszcz 07.12.2013 13:20
Nie każdy pirat musi być asasynem. Ubisoft rozsyła ankiety - będzie zupełnie nowa seria?
1327V

Nie każdy pirat musi być asasynem. Ubisoft rozsyła ankiety - będzie zupełnie nowa seria?

Assassin's Creed IV: Black Flag okazał się być nielada hitem, dlatego Ubisoft wydaje się podążać tropem pirackich opowieści. Wydawca rozesłał do swoich fanów ankiety, w których zapytał o to, co gracze chcieliby zobaczyć w kolejnych częściach, a nawet czy wg nich powinni stworzyć nową serię w oparciu o pirackie klimaty.

Ubisoft zbiera od graczy opinie odnośnie tego, co fani chętnie przywitaliby w kolejnej odsłonie serii. Pytania odnoszą się do stworzenia kolejnego protagonisty, akcji osadzonej w innym okresie historycznym, zwiększenia ilości historycznych postaci (zarówno tych, z którymi staniemy razem w szranki, jak i tych, którzy staną po przeciwnej stronie barykady), większej ilości misji skupionych na cichych zabójstwach i grania w stylu "stealth", możliwości wpłynięcia na wygląd miasta oraz zwiedzenia większej ilości domów i budynków (zamkniętych lokacji).

Ekipa Ubi rozważa także stworzenie całkowicie nowej marki, w której zniknęłyby wszystkie elementy powiązane ze skrytobójczym stylem życia, pozostawiając produkcję o typowo pirackim stylu. Tutaj z kolei pytania ograniczyły się do kustomizacji swojego bohatera, statku i kryjówki, rozwinięcia aspektu ekonomicznego oraz dodatkowych aktywności na morzu i lądzie.

Co więcej, zapytano też o to, jak gracze zapatrują się na tryb multiplayer, w którym toczylibyśmy walki na otwartym morzu przeciwko innym graczom lub żeglowali i walczyli ramię w ramię z przyjaciółmi z naszej listy. Warto wspomnieć, że tryb morskiej żeglugi i pojedynków miał pojawić się już w Black Flag, jednak został on ostatecznie wycięty w trakcie produkcji gry.

Wg zapewnień twórców, następna gra studia będzie o wiele bardziej next-genowym tytułem niż w przypadku AC IV: Black Flag. Trzymamy ich za słowo.

Tagi: ankieta Assassin's Creed Ubisoft Ubisoft Montreal