Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 03.12.2013 16:41
Unifikacja platform Microsoftu wiosną 2015?
623V

Unifikacja platform Microsoftu wiosną 2015?

Mające nastąpić w przyszłym roku połączenie sklepów Windows 8 i Windows Phone 8 to zaledwie początek drogi Microsoftu. Serwis ZDnet donosi, iż w kuźniach Redmond trwają intensywne prace nad unifikacją Xboksa One i ósmej wersji Okienek w wydaniu na pecety i urządzenia mobilne.

Aktualizacja o nazwie kodowej "Threshold" (planeta wokół której orbitował pierścień w Halo: Combat Evolved) wedle anonimowych źródeł pojawić powinna się na wiosnę 2015 roku i na wzór Apple stworzyć jednolity ekosystem na przestrzeni wszystkich urządzeń Microsoftu. Pomijając już unifikację sklepów poszczególnych platform, update ma również zaproponować spójne doświadczenie użytkownikom i przyjazne środowisko deweloperom, umożliwiając tworzenie aplikacji dostępnych z poziomu całej rodziny sprzętów śmigających na Windzie.

Warto przypomnieć, że magicy z Redmond dłubią także nad Cortaną (ponownie kłania się Halo) - odpowiednikiem opracowanego w Cupertino Siri. W odróżnieniu od rozwiązania Apple, system interakcji głosowej Microsoftu w dużej mierze przypominać ma znaną z filmów sci-fi sztuczną inteligencję, która pozwoli na prawdziwy dialog pomiędzy człowiekiem a połączonym z chmurą hardwarem.

Tagi: microsoft windows 8 windows phone 8 xbox one