Tytus Stobiński Tytus Stobiński 21.07.2013 20:28
Tomb Raider doczeka się komiksów, które wprowadzą nas w fabułę kontynuacji
619V

Tomb Raider doczeka się komiksów, które wprowadzą nas w fabułę kontynuacji

Odświeżony Tomb Raider doczeka się serii komiksów, których akcja zostanie umiejscowiona niedługo po zakończeniu gry. Być może, wprowadzi ona nas w wydarzenia jakich świadkami będziemy w sequelu. Cieszycie się z tego pomysłu? 

W rozmowie z serwisem Kotaku, twórczyni komiksów Gail Simone, potwierdziła, że pracuje obecnie nad obrazkową kontynuacją rebootu serii. Simone znana jest z pracy przy komiksach DC.

"Zawsze lubiłam Tomb Raidery, zagrywałem się w nie godzinami. Klasyczne, stare wersję Lary Croft były świetne, ale możliwość ujrzenia kim była, zanim stała się ikoną gier wideo, jest niesamowita. Stąd pomysł, by wziąć czynny udział w tworzeniu jej dziedzictwa.

Lara, to dla mnie teraz żywa osoba, która nie poszukuje skarbów i mitycznych zagadek, a odpowiedzi. Odpowiedzi na to czemu jej w takim położeniu, odpowiedzi kim tak naprawdę jest. Poprzednie części pokazywały przesadnie motywów emocjonalnych postaci. Było kilka stałych archetypów, co było zabawne, ale dopiero teraz mamy prawdziwe i ludzkie istoty."


Ja z chęcią przeczytam komiks, stanowiący mostek pomiędzy "starym" a nowym Tomb Raiderem. Byle by tylko trzymał poziom ostatniej odsłony serii, a wszyscy będziemy szczęśliwi.


 

Tagi: Crystal Dynamics eidos komiks tomb raider