Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 16.05.2013 10:51
Przed nami nowa seria Spotkań Vitowców
514V

Przed nami nowa seria Spotkań Vitowców

Miłośnicy PS Vita są wyjątkowo aktywni w Polsce. Grupa fanów przenośnej konsolki Sony organizuje kolejną edycję "Spotkań Vitowców" w Katowicach, Warszawie i Wrocławiu. Sprawdźcie szczegóły tego wydarzenia w rozwinięciu newsa.

W ramach programu Spotkania Vitowców odbyło się już 9 imprez w Katowicach i Warszawie. Pora na nową serię tych fanowskich eventów. Już 18 maja odbędzie się spotkanie w Katowicach, podczas którego będzie można zdobyć nagrody. Następne przewidziano w Warszawie i Wrocławiu (szczegółowe informacje wkrótce). Organizatorzy będą udzielać Wam na bieżąco informacji na swoim koncie facebook.


Informacja prasowa dostarczona przez organizatorów:

Spotkania Vitowców działają już od ponad roku. W tym czasie organizatorzy zorganizowali 9 imprez mających miejsce w Katowicach i Warszawie, w ich trakcie, a także na ich fanpejdżu rozdali nagrody o wartości prawie 4000 złotych i zaproponowali posiadaczom konsoli PS VITA coś, co do tej pory mogli doświadczyć jedynie właściciele „dużych konsol”.

Jeśli myśleliście, że Piotrek i Maciej zrezygnują z organizacji kolejnych Spotkań nie mogliście mylić się bardziej. Panowie nie tylko nie zaprzestają swoich wysiłków, lecz podejmują kolejne działania, by spotkania stały się jeszcze ciekawsze.

Spytani o to, skąd wziął się ich pomysł na Spotkania Vitowców powiedzieli:
„Do tej pory istniały jedynie dwie opcje kontaktu z innymi ludźmi zainteresowanymi tematyką gier. Mogli dyskutować, komentować i konfrontować swoje opinie i doświadczenia za pomocą serwisów internetowych lub mogli spędzić parę dni na oddalonych czasami o setki kilometrów targach branży gier wideo. My zaś zaproponowaliśmy rozwiązanie pośrednie: zamiast siedzieć przed szklanym ekranem monitora, lub tułać się na drugi koniec Polski wystarczy jedynie pojechać do najbliższego miasta wojewódzkiego. Nasze spotkania odbywają się w miarę regularnie i wymagają jedynie znalezienia paru godzin wolnego czasu. To idealna opcja dla większości z nas, którzy mają na głowie pracę, studia, rodzinę i inne zobowiązania. Dla nas wystarczy zarezerwować sobie jedno popołudnie w miesiącu, w trakcie którego można w dorosłym gronie porozmawiać, pograć, wymienić się tytułami i wygrać nagrody. Co najważniejsze jednak, jedyne koszty jakie ponosi uczestnik to koszty dojazdu na miejsce oraz koszty napojów i przekąsek kupowanych według własnego uznania w lokalu.”


Specjalnie dla czytelników naszego serwisu zdradzili, że nagrody rzeczowe, wśród których były gry na konsole PS VITA, akcesoria dla tego handhelda, rabaty do sklepów z grami czy dobra związane z gamingiem to zaledwie czubek góry lodowej. W chwili obecnej prowadzą bowiem rozmowy z polskimi game developerami, którzy stworzyli lub tworzą produkcje na konsole PS VITA. Zapytani o cel rozmów odpowiadają:

„Do tej pory oferowaliśmy uczestnikom to co oferują inne, podobne nam inicjatywy. Przy piwie lub kawie można było porozmawiać z innymi, podobnymi nam osobami, których w normalnych okolicznościach nigdy byśmy nie poznali. My (organizatorzy) postawiliśmy sobie pytanie – a co by się stało, gdyby na spotkaniu byli obecni twórcy gier? Uczestnicy mieliby możliwość zadania im co bardziej nurtujących pytań, poznania tajników procesu tworzenia gier i być może przetestowania ich najnowszych produkcji. Po rozmowie z paroma polskimi studiami okazało się, że również one są zainteresowane współpracą, gdyż dzięki temu również oni otrzymają możliwość zdobycia rzeczywistych danych odnośnie tego co nam się podoba, czego oczekujemy od gier i ile jesteśmy w stanie na nie wydać. Na razie wszystko jest jednak na etapie rozmów, więc o konkretach poinformujemy was w późniejszym terminie”.


Tymczasem Panowie pragną was zaprosić na odbywające się już w tą sobotę spotkanie, które będzie miało miejsce w Katowicach.

Data: 18.05.2013
Godzina rozpoczęcia: 17:00
Miejsce: „Biała Małpa” Katowice, ul. 3 Maja 38
Sposób zapisu: dołączenie do wydarzenia na Facebooku lub poinformowanie organizatorów poprzez wysłanie wiadomości na PSN ID: MorfiTM.

Uwagi:
- Uczestnik spotkania musi być osobą pełnoletnią
- Uczestnik spotkania powinien posiadać przy sobie konsolę PS VITA
- Uczestnicy proszeni są o posiadanie zainstalowanej wersji demonstracyjnej gry Soul Sacrifice

W trakcie spotkania odbędzie się konkurs z wieloma nagrodami. Konkurencją, w której zmierzą się vitowcy będzie gra Soul Sacrifice. Zadaniem gracza będzie ukończenie wskazanego przez organizatorów „Avalon Pactu” w jak najkrótszym czasie i z jak największą ilością punktów. Szczegóły zostaną podane na fanpejdżu Spotkań Vitowców.

Tagi: fani playstation vita polska soul sacrifice