Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 25.01.2013 08:35
Logitech wycofuje się z rynku konsolowego
3458V

Logitech wycofuje się z rynku konsolowego

Logitech to producent m.in. dobrej jakości kierownic, które możecie wykorzystywać przy zabawie w rozmaitych wyścigach. Przepraszam - powinienem napisać: to był producent dobrej jakości kierownic. Firma wycofuje się z rynku konsolowego...

xxxxx

W najnowszym raporcie finansowym (za ostatni kwartał 2012 roku) Logitech zgłasza, że poniósł stratę netto w wysokości 195 milionów dolarów. Taki wynik zmusza firmę do działania. Prezes Logitech stwierdził, że słabość globalnego rynku PC złożyła się na rozczarowując rezultat. Swój udział miały też mało popularne produkty konsolowe (głównie kierownice).

 Plan reperowania kondycji firmy jest następujący: w najbliższych miesiącach wycofać się z wszystkich produktów przeznaczonych na konsole. Wyeliminowane z asortymentu zostaną również piloty i stacje dokujące z głośnikami. Takie akcesoria sprzedawane będą tylko do końca 2013 roku.

Logitech skupi się teraz znacznie mocniej na akcesoriach dla smartfonów i tabletów (jednym z produktów, które odniosły wielki sukces w ostatnich miesiącach są ultracienkie klawiatury dla iPadów).

Tagi: kierownica Logitech