Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 11.01.2013 13:02
PlayStation 3 prześcignęło Xboksa 360
2027V

PlayStation 3 prześcignęło Xboksa 360

Od dłuższego czasu panuje przekonanie, iż pod względem ilości sperzedanych konsol to Wii wygrało obecną generację, Microsoft sięgnie ostatecznie po srebro, a Sony z pola bitwy zostanie zniesione na tarczy, nie będąc w stanie powtórzyć sukcesu pierwszego i drugiego PlayStation. Tak sprawa wygląda patrząc choćby na informacje podawane przez popularny serwis VGChartz. Zdaniem analityków firmy IDC sytuacja ma się nieco inaczej.

xxxxx

 

Wedle raportu o niezbyt zwięzłym tytule "Worldwide Video Game and Entertainment Console Hardware and Packaged Software 2012-2016", który przygotowało IDC, Sony zdołało zepchnąć Microsoft na trzecie miejsce podium dzięki kopniakowi, jaki dostała sprzedaż PlayStation 3 w ostatnim okresie świątecznym. 

 

Jeżeli wierzyć rozkminiającym rynek panom w nienagannie skrojonych garniturach, to w ręce graczy dotychczas trafiło 77 milionów sztuk PlayStation 3, przy 76 milionach opchniętych Xboksów 360. Różnica to niewielka i należy pamiętać, iż przy wynikach z poprzednich dwóch generacji konsol wszystko oprócz totalnej dominacji Sony wydaje się być mniejszego lub większego kalibru porażką Japończyków.

Tagi: Microsoft PLAYSTATION 3 Sony xbox 360