Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 26.07.2010 17:51
Blizzard spogląda w kierunku konsol
851V

Blizzard spogląda w kierunku konsol

Blizzard jest świetnym deweloperem i aż dziw bierze, że firma nadal tworzy swoje gry wyłącznie na pecety. Wygląda jednak na to, że twórcy Diablo mogą niedługo zmienić swoje stanowisko...xxxxx


Jak to jest z lojalnością Blizzarda do komputerów osobistych? Czy firma pozostała jednym z ostatnich deweloperów, który twardo obstają przy robieniu gier wyłącznie na blaszaki? Magazyn CVG zapytał Michaela Rydera, wiceprezesa firmy, czy Blizzard nadal chce być "samotnym wilkiem" w branży:

"Tak się złożyło, że gry, które tworzyliśmy w ostatnich latach były na PC i Maca, ponieważ naprawdę czuliśmy, że, biorąc pod uwagę gameplayowe doświadczenie, będą to najlepsze platformy. Nie myślimy o tym, by pozostać samotni na platformie PC - skupiamy się na robieniu najfajniejszych gier".

Czy Blizzard zacznie w końcu tworzyć gry na konsole? Wiceprezes firmy pospieszył z odpowiedzią:

"Jesteśmy w wysokim stopniu świadomi konsol. Rozglądamy się, patrzymy na inne platformy, rozmyślamy nad tym. Naprawdę bierzemy konsole pod uwagę; to jest coś co może się zdarzyć w pewnym momencie, ale nie mamy jeszcze nic do ogłoszenia teraz".

Podsumowanie będzie krótkie: Diablo III na konsole! Bierzcie się do roboty, Blizzard!

Tagi: pc