Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.01.2013 10:32
Tomb Raider: pierwsze informacje o multi
603V

Tomb Raider: pierwsze informacje o multi

Zaraz po świętach twórcy nowego Tomb Raidera potwierdzili, że Lara Croft będzie mogła zasmakować multiplayerowej przygody. Teraz pora na garść konkretnych informacji dotyczących sieciowej rozgrywki.

xxxxx

Pierwsze konkretne informacje na temat multiplayera w Tomb Raider wydrukował Official Xbox Magazine. Crystal Dynamics przygotowuje dla nas przynajmniej dwa tryby zabawy. W Team Deathmatch będziemy zespołowo walczyć z grupą dzikusów zwanych "scavengers" (część graczy będzie się w nich wcielać). Zwycięzcą okaże się osoba z największą ilością punktów zdobytych w serii 3 starć. Mapki nie są zbyt duże, ale znajdziemy w nich powierzchnie, po których można się wspinać, zniszczalne elementy środowiska (np. mosty), a także "kolce wystające ze ścian".

Drugi ujawniony tryb to "Rescue", w którym będziemy zbierać medyczne pakunki i dostarczać je do określonych punktów. Zadaniem "Scavengerów" będzie powstrzymanie graczy próbujących zebrać apteczki.

Trzeci tryb to "Cry for Help". OXM nie podał jednak, jak wyglądać będzie gameplay w tym module. Cry for Help ma kłaść nacisk na "odkrycia i zbieractwo" - elementy, które pozwolą nam odpocząć od walki. Tyle wiadomo w tej chwili.

Czego się jeszcze dowiedzieliśmy?

- do wyboru będzie duża grupa postaci, wyposażona w różny ekwipunek (karabin, łuki, pistolety, granaty, czekany)
- punkty doświadczenia wydamy na zwiększanie statystyk bohaterów a także na kupowanie nowych zawodników
- Lara nie będzie grywalna w multiplayerze
- niektóre animacje z singla zostały przyspieszone w multiplayerze
- w czasie rozgrywki występują sekwencje QTE

Tagi: Crystal Dynamics lara croft Tomb Raider