Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 03.12.2012 11:55
Lightning Returns będzie społecznościowe
506V

Lightning Returns będzie społecznościowe

I w ramach tego połączy jeszcze światy. Od wrześniowej zapowiedzi panowała raczej cisza w temacie kontynuacji FFXIII-2, ale Square Enix zaczyna powoli być bardziej rozmowne. Twórcy gry udzielili ostatnio nowego wywiadu.

xxxxx

Wywiad przeprowadził japoński serwis 4Gamer.net, a udział w nim wzięli: reżyser Motomu Toriyama, producent Yoshinori Kitase, główny game designer Yuji Abe i art director Isamu Kamikokuryou. Nie dowiedzieliśmy się z niego wiele nowych rzeczy, ale kilka ciekawych kwestii dało się wyłuskać.

 

 

Panowie omówili przede wszystkim znane do tej pory kwestie, np. te o Novus Partus. Świat gry cały czas się zmienia, w różnych jego częściach mają miejsce unikalne zdarzenia, których nie jesteśmy w stanie zobaczyć grając raz. Abe dodał wszakże do dotychczas znanych informacji, iż obmyślił specjalny myk, który pozwoli graczom dzielić się z innymi wiadomościami o eventach, na które mieli okazję trafić. Toriyama kontynuując wątek powiedział z kolei, że stworzenie takiego rozwiązania było w jego odczuciu konieczne i nawet to samo wydarzenie ulega zmianom w zależności od czasu (pory dnia?) w jakim go zobaczymy.

 

Mimo to z wywiadu wynika, że Lightning Returns: Final Fantasy XIII nie pobije rekordu bycia najdłuższą grą pod słońcem. Na świecie wciąż jest zapotrzebowanie na 100-godzinne tytuły, przyznają twórcy, lecz Yuji Abe mówi, iż celem zespołu było teraz stworzenie czegoś, co będzie przypominało dobre opowiadanie (czytając je drugi, trzeci raz dokonujemy nowych odkryć), natomiast rozgrywka została zaprojektowana z myślą także o krótszych nasiadówkach. Sam reżyser wspomniał poza tym, że ostatnimi czasy zastanawia się nad metodami "wciągania w świat" przez gameplay, nie datalogi, encyklopedie itd. itp. Po głowie chodzi mu np. pomysł rozwiązania, które łączyłoby grę z prawdziwym światem. Prowadzący rozmowę redaktor 4Gamer dopytywał o co może chodzić, ale naprowadzająca odpowiedź nie padła. Yoshinori Kitase potwierdził jedynie, że dowiemy się tego w niedługim czasie.

 

A to stanie się być może już w tym miesiącu. Square Enix poinformowało już przy innej okazji, że w grudniu ruszy informacyjna machina poświęcona LR:FFXIII.

Tagi: