Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 23.05.2012 19:57
Tomba! pojawi się na PS Store
603V

Tomba! pojawi się na PS Store

MonkeyPaw Games poinformowało, że ten wysoko ceniony klasyk z czasów PS1 zostanie wydany na (amerykańskim) PS Store już tego lata.

xxxxx

Tomba! to, najkrócej mówiąc, przygodówka z elementami platformówki (albo na odwrót, jak kto woli), w której wcielamy się w postać różowowłosego jaskiniowca. Grę -- oraz jej sequel -- stworzyło nieistniejące już studio Whoopee Camp założone przez byłego pracownika Capcom, Tokuro Fujiware (obecnie w PlatinumGames).

 

Skomplikowana sytuacja Tomby! jest tym większym powodem do odtrąbienia sukcesu przez MonkeyPaw Games, które w celu zdobycia praw do wydania gry musiało uganiać się za kilkoma firmami. Niestety, przedstawiciel nowego wydawcy wciąż nie może być pewien czy na PS Store trafi też kontynuacja. "[Wydanie] Tomba! 2 leży wciąż w zasięgu możliwości, ale musimy najpierw postarać się o dobrą sprzedaż oryginału, aby przedłużyć naszą współpracę. To pierwszy raz, gdy pracujemy z panem Fujiwarą, więc chcemy zrobić na nim dobre wrażenie. A dobra sprzedaż to sposób na uchylenie drzwi trochę szerzej."

 

Jak wspomnieliśmy we wstępie, na razie mowa jest tylko o amerykańskim PS Store, ale dla chętnych nie powinno to chyba stanowić większego problemu.

 

[Obiekt musi mieć rozszerzenie SWF. Kod zablokowany]

Tagi: