Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 03.05.2021 20:50
tlou 2
2356V

The Last of Us 2 miało inne zakończenie, ale z niego zrezygnowano

Autorka scenariusza do The Last of Us 2 podzieliła się z nami informacją, że zakończenie gry miało być pierwotnie bardziej szczęśliwe.

The Last of Us 3 posiada już zarys fabuły, ale jego główny twórca - Neil Druckmann - nie chce na razie o nim mówić. To, jak potoczy się akcja kontynuacji przygód Ellie, zostanie ujawnione, ale dopiero w swoim czasie.

Korzystając z okazji rozmawiania o scenariuszu, jego scenarzystka - Halley Gross - postanowiła dopowiedzieć, w trakcie podcastu Script Apart, co nieco o The Last of Us Part II. Dalsza część newsa nie jest wolna od spoilerów, więc czytacie na własną odpowiedzialność!

Autorka postanowiła podzielić się informacją, z której wynika, że zakończenie drugiej części przygód Ellie miało początkowo być bardziej szczęśliwe. Główna bohaterka, po starciu z Abby (w tej sekwencji zmian żadnych nie było, więc osoba odpowiedzialna za śmierć Joela miała przeżyć konfrontację) wraca na farmę, gdzie chwyta za gitarę i gra piosenkę.

Pierwotnie Druckmann i Gross chcieli, aby Ellie nie dotykała instrumentu muzycznego, a natknęła się na leżącą na podłodze zabawkę dziecka Diny. Po jej podniesieniu, protagonistka włożyłaby ją do swojego plecaka i wyszła z domu, co zostałoby odebrane jako bardziej pozytywny akcent mówiący nam, iż rusza ona szukać swoją kochankę.

Z tegoż akcentu zrezygnowano, ponieważ twórcy chcieli nadać produkcji bardziej mroczny ton, jednocześnie oferując odbiorcom scenę pozwalającą na szeroką interpretację.

Źródło: https://www.techradar.com/news/the-last-of-us-part-2-once-had-a-slightly-different-ending-for-ellie

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us Part II