Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.04.2021 20:28
Apex Legends Walkiria
855V

Apex Legends to „coś więcej niż Battle Royale”. Respawn pokazuje nowy tryb

Na początku przyszłego miesiąca Apex Legends zostanie znacząco rozbudowane, więc Respawn Entertainment przygotowało szczegółowy materiał prezentujący nowości. Gracze mogą liczyć na między innymi nowy tryb PVP.

Na 4 maja zapowiedziano wielką aktualizację Apex Legends, która zapewni graczom sporo atrakcji. Twórcy chcą teraz podkreślić, że ich produkcja to „coś więcej niż Battle Royale” i społeczność będzie mogła wziąć udział w pojedynkach trzech na trzech. W starciach nie pojawi się opcja respawnów, ale bez problemu wskrzesimy towarzyszy lub przed startem rundy kupimy nowe bronie.

W grze pojawi się również Walkiria, czyli zupełnie nowa Legenda – już wcześniej mieliśmy okazję spojrzeć na jej świetny zwiastun wprowadzający, a tak prezentują się szczegóły opublikowane przez twórców:

„Dzięki jetpackowi wykutemu z pozostałości po Tytanie Polaris Żmii, Walkiria może na chwilę wznieść się ponad pole bitwy. A gdy przyjdzie czas na zabójstwo, może wystrzelić rój pocisków, które zadadzą obrażenia i zdezorientują przeciwnika. Jeżeli sytuacja stanie się zbyt gorąca, Walkiria może z łatwością wykorzystać swój tryb Ultimate, aby szybko uciec w przestworza - zabierając ze sobą cały oddział, jeżeli kompanom uda się do niego przyczepić. Ta nowa Legenda wkracza na Arenę Apex, mając coś do udowodnienia i sobie, i wszystkim innym”.

W Apex Legends pojawi się także łuk Bocek, za pomocą którego możemy wyrządzić przeciwnikom spore obrażenia, ale twórcy podkreślają, że nie jest to łatwa zabawka do kontroli – w tym wypadku musimy dobrze wymierzyć. Respawn Entertainment zadbało także o odświeżenie mapy i na Olimpie pojawi się pewien statek:

„Ciekawe rzeczy zmierzają na Olimp, ponieważ na mapie zadokował pewien statek. Przywiózł on ze sobą złośliwą, pasożytniczą roślinę nieznanego pochodzenia. Jej infestacja spowoduje nowe miejsca zrzutu, zmienione linie widzenia i wiele więcej na tej podniebnej arenie”.

Musimy także pamiętać, że Apex Legends: Dziedzictwo przyniesie także nową Przepustkę Bitewną.

Źródło: Informacja prasowa: Monday – agencja komunikacji

Tagi: Apex Legends electronic arts Respawn Entertainment