Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 20.05.2012 21:47
Co z kontynuacją Dead Island?
858V

Co z kontynuacją Dead Island?

Jeżeli pod uwagę weźmiemy to, jak znakomicie poradziło sobie Dead Island na rynku, to nie wypada choć w najmniejszym stopniu wątpić, iż temat zostanie pociągnięty dalej, czy to w postaci sequela, prequela lub spin-offu. Deep Silver nabrało jednak wody w usta i gasi wszelkie pogłoski na temat kolejnego tytułu z rozkładającymi się wesołkami. 

xxxxx

 

Niemiecki oddział IGN zamieścił ostatnio plotkę, której treść wskazuje Yager Development jako producenta Dead Island 2. Deweloper kończy obecnie pracę nad Spec Ops: The Line i wedle podanej informacji miałby w następnej kolejności zająć się dłubaniem w zgniłych ciałach zombie. Deep Silver zaprzeczyło rzekomemu przeciekowi, dodając iż prace nad sequelem Martwej Wyspy jeszcze się nie rozpoczęły

 

Guido Eickmeyer z Deep Silver przyznał natomiast, że wydawca pozostaje w ciepłych stosunkach z Yager (tak osobistych, jak i służbowych) i niewykluczone jest, że obie firmy będą w przyszłości ze sobą współpracowały. Możliwe, że ich kooperacja dosięgnie również marki Dead Island. 

 

Co z twórcami pierwszej części, Techlandem? Deweloper zarejestrował jakiś czas temu nazwę Dead World, co bezpośrednio nasuwa na myśl rozwinięcie idei znanej z zainfekowanej, egzotycznej wyspy. Gra wrocławskiego studia pomimo swoich wad dostarczała masę frajdy i człowiekowi już tęskno za kolejną porcją masakrowania truposzy za pomocą broni białej, obuchowej i palnej. Czekamy na jakiekolwiek konkrety.

Tagi: dead island Dead Island 2 Deep Silver Techland Yager Development