Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.03.2021 10:07
Fantasian od Hironobu Sakaguchiego wygląda świetnie na gameplayu. Nowa gra twórcy Final Fantasy
990V

Fantasian od Hironobu Sakaguchiego wygląda świetnie na gameplayu. Nowa gra twórcy Final Fantasy

Hironobu Sakaguchi, główny twórca marki Final Fantasy, ujawnił już w pełni swój najnowszy projekt RPG. Poznajcie Fantasian!

Hironobu Sakaguchi opuścił Square w 2003 roku, ale nie deweloper nie zakończył pracy nad nowymi projektami. Sakaguchi szybko założył własne studio, zwane Mistwalkerem, które skupiło się na tworzeniu RPG-ów (m.in. świetnego Lost Odyssey czy The Last Story).

Sakaguchi i cały zespół Mistwalker pracowali w pocie czoła w ostatnich latach nad grą pt. Fantasian, który zmierza na urządzenia Apple'a (w ramach Apple Arcade). Niestety póki co nie wiadomo nic o możliwości wydania tego jRPG na PS4, Switch czy XOne.

W Fantasian, które wyposażone jest w tradycyjny, turowy system walki, posłuchamy muzyki Nobuo Uematsu, który przez długie lata był kreatywną wizytówką marki Final Fantasy. Wygląda na to, że fabuła w szykowanej produkcji będzie bardzo rozwinięta (wskazuje na to trailer fabularny). Ciekawy wydaje się też turowy system walki, oparty na manipulowaniu wymiarami (przeciwników wysyłamy do tzw. Dimengon i w dogodnym czasie możemy zmierzyć się ze wszystkimi "przechowanymi" potworkami jednocześnie, co wydaje się świetnym pomysłem).

Fantasian ma trafić do Apple Arcade jeszcze w 2021 r.Źródło: https://www.polygon.com/2021/3/2/22309175/fantasian-mistwalker-hironobu-sakaguchi-apple-arcade-ios-mac-interview

Tagi: apple arcade Ephemeral Fantasia Fantasian Final Fantasy KCEJ Konami Mistwalker