Netflix zaprasza na bezpłatny seans. Proces Siódemki dostępny na YouTube

Filmy i seriale
499V
Netflix zaprasza na bezpłatny seans. Proces Siódemki dostępny na YouTube
Wojciech Gruszczyk | 19.02.2021, 11:55

Netflix zaskakuje prezentując cały „Proces Siódemki z Chicago” za darmo. Zainteresowani nie muszą posiadać nawet konta na platformie, by zobaczyć produkcję, ponieważ tytuł został udostępniony na YouTube. Szykujcie kanapki i siadajcie do oglądania.

„Proces Siódemki z Chicago” zostało udostępnione za darmo i produkcję możemy oglądać na YouTube przez najbliższe 45 godzin. Netflix chce w taki sposób „upamiętnić rocznicę wyroku w tym historycznym procesie”.

Widzowie mogą liczyć na amerykański dramat historyczno-prawny, który został wyreżyserowany przez Aarona Sorkina. Twórca zadbał także o scenariusz, który został przygotowany na podstawie „Chicago Seven”, czyli grupy protestujących przeciwko wojnie w Wietnamie. Jej członkowie zostali oskarżeni o spisek i przekraczanie granic stanowych z zamiarem wzniecenia zamieszek podczas Narodowej Konwencji Demokratów w Chicago w 1968 roku.

Aaron Sorkin początkowo planował przygotować wyłącznie scenariusz, a za kamerą miał stanąć Steven Spielberg, jednak z powodu strajku scenarzystów z 2007 roku, twórca zrezygnował z projektu z obawy o zbyt mały budżet. W rezultacie Sorkin usiadł na stołku reżysera.

„Proces Siódemki z Chicago” jest dostępny na YouTube z między innymi angielskimi napisami. Niestety, w takiej formie nie otrzymamy polskiej lokalizacji. Przeczytajcie naszą recenzję filmu.

Źródło: https://www.theverge.com/2021/2/18/22289576/netflix-trial-of-the-chicago-7-free-youtube-limited-time

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper