Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 08.05.2012 20:46
"Kingdom Hearts powinno wrócić na konsole stacjonarne"
550V

"Kingdom Hearts powinno wrócić na konsole stacjonarne"

Tetsuya Nomura znów wypowiada się o tworzonej przez siebie serii. Tym razem przepytywany przez miesięcznik Game Informer opowiada o szansach wydania Kingdom Hearts na PS Vita, napomyka o kolekcji HD i snuje ogólne rozważania o przyszłości.

xxxxx

Najciekawszy fragment to chyba ten, w którym Nomura odnosi się do perspektyw wydania kolejnej odsłony Kingdom Hearts na PS Vita. Okazuje się, że nie są one najlepsze. Mówi, że gdy jest zapraszany do robienia kolejnych części na jakąś platformę stara się, aby poszczególne gry i konsole były ze sobą "kompatybilne". PS Vita to jego zdaniem mocny sprzęt, ale właśnie ze względu na wysoką specyfikację różnice między nią a platformami stacjonarnymi nie są zbyt wielkie. "Musielibyśmy być [więc] bardzo uważni tworząc na to urządzenie. Ale myślę też, że już najwyższy czas, aby Kingdom Hearts wróciło na konsole [stacjonarne]."

 

W innym miejscu napomknął o kolekcji HD, ale z oczywistych przyczyn nie mógł powiedzieć wiele. Wyraził po prostu "zainteresowanie" takim przedsięwzięciem i dodał, że w tej chwili "bada" różne opcje w tej sprawie. "O ile będzie to możliwe chciałbym, aby Kingdom Hearts rozprzestrzeniło się na wiele różnych platform. Ogólnie wiele myślę o przyszłości". Np. rozważa to czy jego następny, nieujawniony jeszcze projekt ukaże się na urządzeniach z iOS'em.

 

Nie wiadomo kiedy dokładnie Game Informer przeprowadził ten wywiad, ale stonowane wypowiedzi odnośnie kolekcji HD nie powinny jeszcze budzić rozczarowania. Nomura już wiele miesięcy temu wspominał o eksperymentach z grafiką HD w Kingdom Hearts, a w wydanej na początku miesiąca Ultimanii stwierdził wręcz, że zapowiedzi związanych z serią możemy oczekiwać w "stosunkowo niedługim czasie".

Tagi: kingdom hearts playstation vita Square Enix Tetsuya Nomura