Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.12.2020 15:42
Nintendo PlayStation Xbox loga
942V

PlayStation, Xbox i Nintendo będą wspólnie pracować nad „bezpieczeństwem gamingu”

Na witrynie Xboksa pojawiło się oświadczenie, pod którym podpisują się także przedstawiciele PlayStation oraz Nintendo. Liderzy branży gamingowej chcą wspólnie działać, by zadbać o bezpieczeństwo i komfort graczy.

Microsoft opublikował właśnie interesujące oświadczenie dotyczące wspólnej pracy, jaką Amerykanie będą podejmować ze swoją konkurencją z Japonii. Xbox, PlayStation i Nintendo chcą wspólnymi siłami zadbać o graczy:

„Wierzymy, że gaming jest przeznaczony dla wszystkich ludzi w każdym wieku, w tym dla naszych najmłodszych i najbardziej wrażliwych graczy. Technologia umożliwia korzystanie z atrakcyjnych rozrywek, a my chcemy mieć pewność, że te doświadczenia - zwłaszcza gdy wiążą się z interakcją z innymi - są pozytywne i pełne szacunku. Wszyscy gracze zasługują na fantastyczne wrażenia z gier w otoczeniu, w którym szacunek i bezpieczeństwo są ze sobą powiązane.”

Liderzy branży zamierzają działać wspólnie, by zadbać o trzy podstawy, dzięki którym wszyscy gracze będą mogli czuć się bezpiecznie na serwerach:

  • Zapobieganie: Umożliwić graczom i rodzicom zrozumienie i kontrolę doświadczeń z gry.
  • Partnerstwo: Zobowiązujemy się do współpracy z branżą, organami nadzoru, organami ścigania i naszymi społecznościami w celu zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników.
  • Odpowiedzialność: Jesteśmy odpowiedzialni za uczynienie naszych platform tak bezpiecznymi jak to tylko możliwe dla wszystkich graczy.

PlayStation, Xbox i Nintendo doskonale zdają sobie sprawę, że w Sieci można spotkać różne osoby, więc chcą razem działać, by zaoferować graczom rozgrywkę na oczekiwanym, najwyższym poziomie, gdzie wszyscy klienci będą mogli czuć się bezpiecznie.

To właśnie z tego powodu korporacje będą między innymi „inwestować w technologię, które pomogą udaremnić niewłaściwe zachowania”, ale firmy chcą także promować bezpieczną rozgrywkę i zachęcać do korzystania z narzędzi do zgłaszania złych graczy.

Korporacje chcą działać razem, bo zdają sobie sprawę, że tylko w taki sposób można pomóc:

„Partnerstwo to oznacza nasze zobowiązanie do współpracy w celu poprawy bezpieczeństwa graczy i zapewnienia, że gra pozostaje naprawdę dla wszystkich. Chociaż branża gier wideo ma długą historię podejmowania działań mających na celu ochronę graczy, zwłaszcza dzieci, zdajemy sobie sprawę, że żadna firma ani branża nie rozwiąże tych problemów samodzielnie.”

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2020/12/14/shared-safety-principles/

Tagi: Nintendo nintendo switch playstation playstation 5 ps5 Xbox xbox series x XSX