Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.12.2020 17:59
Da Vinci Kids
344V

Gry edukacyjne pozytywnie wpływają na rozwój wyobraźni i kreatywność najmłodszych

Elektroniczna rozgrywka nie tylko sprawia przyjemność, ale może bardzo pozytywnie wpłynąć na dzieci i młodzież. Najnowsze badania potwierdzają, że gry pomagają w rozwoju logicznego myślenia, a najmłodsi podczas rozgrywki zdobywają nowe doświadczenia i umiejętności. Jak jednak dobrze wpłynąć na młode umysły? Pomagają w tym odpowiednie produkcje.

Jeśli macie okazję grać od dłuższego czasu, to na pewno zdajecie sobie sprawę, że rozgrywka może rozwijać różnorodne umiejętności i często dzieje się to w pewien sposób przypadkowo. Sytuacja zmienia się w momencie, gdy bierzemy do ręki tytuł nakierowany na naukę i właśnie takie pozycje mogą wpłynąć pozytywnie na między innymi rozwój intelektualny czy też nawet stymulacje zdolności mówienia u najmłodszych.

Najnowsze badania pokazują, że gry edukacyjne przyczyniają się do między innymi zdrowszego dzieciństwa, a podczas takiej zabawy najmłodsi rozwiązując zagadki lepiej poznają otoczenie i podstawowe relacje międzyludzkie, odkrywają świat i postawy innych ludzi, a także uzyskują odpowiedzi na wiele pytań, tym samym karmiąc swoją ciekawość. Dzięki takim produkcjom możemy także wzbogacać wyobraźnię, ćwiczyć precyzję i refleks.

Trudno tak naprawdę znaleźć odpowiednie pozycje, które pozytywnie wpłyną na rozwój najmłodszych i w tym pomaga aplikacja Da Vinci Kids – jej treści są różnorodne i dopasowane do wieku i zainteresowań dziecka:

  • Łatwe, a może trudne? - Nie jest ważne jakie, ponieważ łamigłówki to prawdziwy motor napędowy dla mózgu. Regularne rozwiązywanie rebusów ćwiczy i rozwija szare komórki u dziecka, a to z kolei zwiększa jego potencjał umysłowy. Konduktor pociągu czy Atomowe szaleństwo to gry, dzięki którym każde dziecko wyćwiczy umysł na 6-kę z plusem.
  • Co to jest? - Rozwijają inteligencję, uczą skupienia, a także utrwalają wiedzę – zagadki są dobre dla dzieci w każdym wieku. To świetny sposób na naukę przez zabawę. Z Kropkomanią czy Liskiem poszukiwaczem przygód, każde dziecko poczuje radość, ale i satysfakcję z odkrywanych rozwiązań.
  • Jak rozwijać swoją kreatywność? - Niewątpliwie, nieszablonowe myślenie jest jedną z najbardziej pożądanych cech obecnych czasów. Zarówno w szkole, jak i w pracy, osoby wyróżniające się otwartością na nowe doświadczenia, czerpiące zewsząd inspirację i mające szeroką wyobraźnię, wyróżniają się na tle innych. Dzięki grom Sztuka Pikselowania i Projektowanie ubrań dla Lottie dostępnym w aplikacji Da Vinci Kids, najmłodsi będą mieli szansę na rozwinięcie powyższych umiejętności.
  • Strategiczne myślenie to podstawa - Skok Oomee, Dźwig Oomee czy Doznanie Yeti to wyjątkowe gry strategiczne, które pozwolą rozwinąć u dziecka umiejętność unikania konfliktów i niepowodzeń, a także rozwiną skupienie i koncentrację. Nabycie tych cech zaowocuje nie tylko podczas zajęć lekcyjnych, ale i w kontaktach z innymi uczniami.
  • Trochę klasyki i tryb wieloosobowy - W ofercie aplikacji Da Vinci Kids nie brakuje klasyków, najsłynniejszych gier, czyli szachów i warcabów. Te dwie pozycje nauczą najmłodszych analitycznego myślenia, przewidywania i planowania, szacunku do drugiego gracza, ale przede wszystkim pozwolą przyswoić cierpliwość – cechę, którą najtrudniej dzieciom nabyć.

Jeśli macie w domu młodych graczy, to na pewno warto sprawdzić z nimi propozycję. Da Vinci Kids jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 6 do 12 roku życia – aplikacje znajdziecie w App Store i Google Play, a przez 7 dni możecie wypróbować ofertę za darmo.

Źródło: Informacja prasowa: publicismedia
Badania: https://www.researchgate.net/publication/260815121_Role_of_the_Game_in_the_Development_of_Preschool_Child

Tagi: Da Vinci Kids gry edukacyjne