Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.09.2020 19:56
NVIDIA GeForce RTX 3090
4479V

Xbox Series X porównany z GeForce RTX 3090. NVIDIA stworzyła prawdziwą bestię

Pierwsze redakcje otrzymały już Xboksa Series X oraz GeForce RTX 3090, więc w Sieci wylądowało ciekawe porównanie. Jeszcze do niedawna konsola Microsoftu wydawała się dużym urządzeniem, ale okazuje się, że to najnowszy RTX jest prawdziwym kolosem.

Trudno porównywać moc NVIDIA GeForce RTX 3090 z Xboksem Series X, ale już teraz możemy sprawdzić ciekawe zestawienie obu urządzeń. Tak jak wcześniej zapowiadaliśmysprzęt Microsoftu jest faktycznie krótszy od nowego GPU. Karta graficzna jest oczywiście węższa od konsoli Amerykanów, ale nawet w tym materiale łatwo dostrzec jedno – RTX 3090 jest naprawdę wielki.

Aktualnie nie możemy zobaczyć, jak obok tych sprzętów będzie prezentował się PlayStation 5, ale według wcześniej udostępnionych informacji – Sony postawiło tym razem na bardzo dużą obudowę.

2020 rok jest naprawdę interesujący pod względem nowych urządzeń, ponieważ na rynku pojawiają się nowe konsole, a w dodatku możemy zapoznać się z next-genowymi GPU. I ze względu na wielką moc każdego urządzenia, producenci są zmuszani do nowych rozwiązań – karty graficzne są coraz większe, a Xbox Series X i PlayStation 5 charakteryzują się nietypowymi kształtami. Wszystko w jednym celu – by zadbać o komfortową rozgrywkę i móc odprowadzać generowane ciepło.

Jesteście zainteresowani GeForce RTX 3090? Sprawdźcie rozgrywkę w rozdzielczości 8K.

Źródło: Twitter: digitalfoundry

Tagi: GeForce RTX 3090 NVIDIA GeForce RTX 3090 rtx 3090 xbox series x