Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 21.07.2020 13:23
The Last Faith
859V

The Last Faith na gameplayu. Klimatyczna gra zebrała prawie 5 razy więcej od pierwotnego celu na Kickstarterze

The Last Faith, czyli nowa gra czerpiąca pełnymi garściami ze stylu serii Castlevania, okazała się ogromnym sukcesem na Kickstarze. Gwarantuje to wydanie gry na Xbox One, PS4, Switch i PC.

Autorzy The Last Faith zamierzali zebrać w maju 45 tysięcy funtów, tak by dokończyć tworzenie swojej Metroidvanii. Akcja crowdfundingowa na Kickstarterze przekroczyła najśmielsze oczekiwania studia, które zgarnęło summa summarum aż 210 tysięcy funtów - prawie 5 razy więcej, niż studio Kumu Souls pierwotnie zakładało. Gwarantuje to powstanie The Last Faith w wersjach dla PC, Switch, PS4 i XOne. Wiadomo już, że mroczna gra 2D, inspirowana Castlevanią, doczeka się opcjonalnego wydania pudełkowego.

Autorzy The Last Faith podkreślają, że ich projekt wyróżnia się mrocznym, gotyckim stylem. W grze nie zabraknie brutalnych i dojrzałych motywów. Premiera nastąpi we wrześniu 2021 roku.

Poniżej znajdziecie zwiastun z gameplayem.  Jak odbieracie zaprezentowany materiał? Czy The Last Faith ma szansę namieszać w kategorii tytułów naśladujących Castlevanię?

Co ciekawe - w grze prawdopodobnie pojawi się tryb kooperacji dla 2 graczy. Rozgrywkę z prototypu tego modułu znajdziecie poniżej.

Tagi: kickstarter last faith pc ps4 steam switch xone