Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 19.07.2020 15:47
Bloodborne niczym 16-bitowa Zelda
2176V

Bloodborne niczym 16-bitowa Zelda

Bloodborne to dla wielu najlepsza gra obecnej generacji. Dla niektórych fanów jest to na tyle udana produkcja, że sami tworzą dzieła zainspirowane hitem From Software. Tym razem mamy do czynienia z mniejszym projektem w stylu 16-bitowej odsłony serii The Legend of Zelda.

Jeden z fanów Bloodborne przygotował mniejszy projekt, który swoim charakterem przypomina to, co dawniej prezentowała seria The Legend of Zelda. Yarntown - bo tak nazywa się fanowski projekt - nie obejmuje całości Bloodborne, a skupia się na Śnie Tropiciela i Centralnym Yharnam. Na poniższym materiale zaprezentowano eksplorację wspomnianych lokacji oraz walkę z Bestią Kleryka i Ojcem Gascoigne.

Twórca zadbał o to, aby wszystkie lokacje wiernie odwzorowywały to co znamy z oryginału. Tyczy się to zarówno skrótów do odblokowania; ścieżek, którymi możemy się poruszać, czy przeciwników. Walka wprawdzie nie jest tak rozbudowana jak w pierwowzorze, ale wciąż możemy wykonywać ataki, strzelać, czy robić uniki.

Yarntown to ukłon w stronę dzieła From Software. W małą grę możecie zagrać samodzielnie. Znajdziecie ją pod tym adresem, gdzie u dołu strony znajduje się link do pobrania. Rozmiar jest oczywiście niewielki, bo paczka z plikami waży zaledwie 35MB.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/bloodborne-gets-the-16bit-treatment-in-yarntown/1100-6479898/

Tagi: Bloodborne From Software SCE