Radek Karmowski Radek Karmowski 28.03.2012 19:08
Kryptonim Orbis
2331V

Kryptonim Orbis

Dobrze znany serwis Kotaku, powołując się na sobie tylko znane źródło, przedstawił wstępną charakterystykę PlayStation 4. Jest to oczywiście plotka, która zapewne zawiera w sobie ziarno prawdy.

xxxxx

 

Następczyni PS3 nosi na tą chwilę kryptonim Orbis. Nie ma co, Sony ma talent do nazw, wpierw woda mineralna a teraz biuro podróży. Po łacinie orbis oznacza koło. Orbis i Vita - Koło życia? A teraz żarty na bok, przechodzimy do mięska tej ploteczki.

 

Na początek adres strony internetowej http://orbis.scedev.net/, która sama w sobie nie zawiera żadnych treści odnośnie konsoli następnej generacji.

 

Na bebechy PS4 miały by się składać następujące komponenty:

- CPU AMD x64

- GPU AMD Southern Islands

Konsola ta byłaby w stanie wyświetlać obraz w rozdzielczości 4096x2160 oraz 3D w pełnym 1080p.

 

Wstępne devkity zostały rozesłane w zeszłym miesiącu, a ich wersje ostateczne powinny dotrzeć do wybrańców pod koniec tego roku kalendarzowego.

 

PS4 ma pójść w  ślady następcy Xboksa w kwestii zwalczania gier z drugiej ręki. Prawdopodobnie gry będą przypisywane do konta PSN, a kolejny ich użytkownik będzie miał dostęp do ograniczonej zawartości. Po uiszczeniu odpowiedniej opłaty tytuł uzyska status kompletnego. Będzie też można zgrywać gry z BR na dysk twardy, a w razie konieczności pobrać go ponownie z sieci bez dodatkowych opłat.

 

Wsteczna kompatybilność pójdzie do kosza, podobno Sony nie będzie miało zamiaru jakkolwiek wspierać tej opcji.

 

Premiera miałaby nastąpić pod koniec roku 2013.

 

I to by było na tyle. Spekulacje czas rozpocząć!

Tagi: PlayStation 4 plotka Sony