Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 06.06.2020 18:19
SimRefinery odnalezione. Prototyp gry twórców SimCity dostępny do sprawdzenia
430V

SimRefinery odnalezione. Prototyp gry twórców SimCity dostępny do sprawdzenia

SimRefinery, czyli prototyp gry od twórców SimCity, do niedawna uznane było za zaginione. Zmieniło się to w ostatnim czasie i teraz możemy samodzielnie sprawdzić symulator prowadzenia rafinerii naftowej.

SimRefinery jako gra o prowadzeniu rafinerii ropy naftowej to prototyp stworzony przez Maxis Business Simulation. To oddział głównego studia, który powstał po sukcesie SimCity. Celem studia było tworzenie zaawansowanych symulatorów, które mogły służyć jako narzędzia edukacyjne.

Produkcja powstawała na zlecenie firmy Chevron. To amerykańska firma z branży energetycznej. Tytuł nie był wykorzystywany na dużą skalę, ale pojawiał się na uczelniach. Po jakimś czasie uznano, że wszystkie kopie aplikacji zaginęły, ale jak się okazuje, nie wszystkie.

Do produkcji dotarł cyfrowy historyk Jason Scott, po tym jak o SimRefinery napisał Phil Salvador, czyli jegomość zajmujący się pisaniem o starych grach.

Dzięki temu dzisiaj każdy samodzielnie może sprawdzić wspomnianą produkcję - czy raczej jej niedokończony prototyp. Jeśli jesteście zainteresowani, możecie to zrobić w tym miejscu, na stronie Internet Archive. Aby uruchomić grę na nowych systemach, należy skorzystać z programu DOSbox.

Źródło: https://www.pcgamesn.com/simcity/sim-refinery

Tagi: Maxis simcity simrefinery