Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 26.05.2020 09:22
Maneater
719V

Maneater w Top 10 sprzedaży pomimo nie najlepszych ocen. Switch dominuje w rankingu

W branży nadal panuje zastój - wywołany koronawirusem i ogólnym wydawniczym uśpieniem. Niektóre nowe produkcje uderzyły jednak na rynek w zeszłym tygodniu. Sprawdźmy czy którejś z nich udało się przebić na listę przebojów sprzedażowych z Wielkiej Brytanii.

Maneater nie zgarnął zbyt dobrych ocen w recenzjach - średnia produkcji, w której wcielamy się w rekina ludojada to 6,9/10. Okazuje się jednak, że gracze nie przejęli się specjalnie narzekaniem krytyków i wybrali się do sklepów. Wg rankingu GfK Maneater zadebiutował w Wielkiej Brytanii na 6 miejscu zestawienia, pokonując np. Minecraft na Switch czy Star Wars Jedi: Fallen Order.

Drugi świeży (a właściwie "odświeżony") tytuł, który wleciał do Top 10 sprzedaży to Saints Row: The Third - Remastered. Przypominam, że w przypadku rankingu GfK mówimy o wyłącznie fizycznej sprzedaży (a więc nie o cyfrowej dystrybucji) w Wielkiej Brytanii.

Cały czas zachwycająco rozchodzi się Animal Crossing: New Horizon, które zajęło 1 miejsce na liście, pomimo spadku sprzedaży o 28% w porównaniu z sytuacją sprzed 2 tygodni. Niesamowity skok wykonał Mario Kart 8: Deluxe. Gra uplasowała się na drugim miejscu prawdopodobnie w związku z pojawieniem się świeżych dostaw towaru w sklepach.

Ranking sprzedaży gier w UK (ostatni tydzień; wydania pudełkowe):

  1. Animal Crossing: New Horizons
  2. Mario Kart 8: Deluxe
  3. Call of Duty: Modern Warfare
  4. Grand Theft Auto 5
  5. FIFA 20
  6. Maneater
  7. Saints Row: The Third - Remastered
  8. Minecraft (Switch)
  9. Star Wars Jedi: Fallen Order
  10. Luigi's Mansion 3

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-05-26-uk-charts-maneater-debuts-at-no-6-as-nintendo-dominates

Tagi: