Iza Łęcka Iza Łęcka 19.05.2020 13:31
Samsung QLED 2020
2546V

Samsung QLED 2020 to „najlepszy przyjaciel konsol”. Ujawniono nowe telewizory

Samsung zaprezentował listę telewizorów QLED przygotowanych na 2020 rok dla użytkowników z naszego kraju. W tym roku zapewniona zostanie „najbardziej zróżnicowana i najbogatsza jak dotychczas gama telewizorów”. Koreański producent oferuje siedem urządzeń, które otrzymają nowe funkcje specjalnie dla graczy.

Samsung ponownie zaoferuje QLED 8K, a zgodnie z założeniami trzecia generacja sprzętu zapewni niespotykane wcześniej wrażenia. Flagowy QLED Q950T i QLED Q800T trafią na rynek w trzech rozmiarach - 65, 75, a także 85 cali w przypadku pierwszego wymienionego modelu i 82 cale w drugim. Model Q950T charakteryzuje się „Bezgranicznym Ekranem”, który zajmie 99% powierzchni telewizora. W konstrukcji mierzącej zaledwie 15 mm grubości zadbano o kilkanaście głośników. QLED Q800T jest natomiast propozycją dla widzów, którzy nie uznają kompromisów i chcą ostrego, pełnego nasyconych kolorów obrazu bez widocznych pikseli.

Samsung QLED 2020 - 1

Samsung prezentuje telewizory QLED 8K i 4K

Wyżej wspomniane urządzenia oferują rozdzielczość 8K (7680×4320) i wykorzystują Sztuczną Inteligencję oraz procesor Quantum 8K. Sprzęt w czasie rzeczywistym analizuje obraz i dźwięk, by zadbać o jak najlepsze, bliskie rzeczywistości wrażenia. Do zapewnienia jak najlepszej jakości obrazu również przysłuży się Inteligentne Skalowanie.

W przypadku odbiorników 4K, widzowie mogą liczyć na pięć modeli (Q95T, Q90T, Q80T, Q70T oraz Q60T) w zakresie wielkości od 43 do 85 cali. Rozdzielczość 4K, 100% Natężenie Kolorów czy HDR to technologie i cechy wspólne dla całej serii. Także w przypadku QLED-ów 4K, Samsung oferuje Inteligentne Skalowanie, które jest możliwe dzięki wydajnemu procesorowi Quantum 4K.

Wśród najważniejszych nowości tegorocznych QLED-ów na pierwszy plan wysuwa się dopracowany dźwięk. Dzięki współdziałającym ze sobą technologiom i funkcjom, domowe seanse mogą okazać się jeszcze przyjemniejsze. Koreański producent zapowiada wykorzystanie między innymi Dźwięku Podążającego za Obiektem (wraz z poruszającym się na ekranie obiektem, mamy wrażenie podążającego za nim dźwięku), Aktywnego Wzmacniacza Głosu (gdy sąsiad rozpocznie za ścianą remont, głośność zostanie automatycznie podniesiona, natomiast po ustaniu hałasu, poziom dźwięku powróci do pierwotnego) oraz Q-Symphony (po podłączeniu soundbara do telewizora, głośniki TV są odbierane jako dodatkowe kanały audio).

W przypadku rozwiązań smart znajdziemy Adaptację Obrazu (telewizor reaguje na warunki i automatycznie reguluje jasność), Podłączenie z Telefonem, MultiView (podzielenie TV na dwie części, co ułatwi oglądanie różnych materiałów).

Samsung QLED 2020 - 2

Telewizory QLED to „najlepszy przyjaciel konsol”

Intrygująco zapowiadają się także rozwiązania dla graczy. Samsung podkreśla, że telewizory QLED to „najlepszy przyjaciel konsol”, ponownie zapewniając takie funkcje jak Automatyczny Tryb Gry, niski Input lag czy system poprawy płynności i ostrości obrazu Game Motion Plus. Oprócz tego, przygotowanych zostało kilka nowości. Real Game Enhancer+ w połączeniu z Dynamicznym Korektorem Czerni zadba o więcej detali w mrocznych scenach, co ma zapewnić przewagę podczas rozgrywki. Natomiast Game Multi-View zaoferuje dodatkowe okno na ekranie, dzięki któremu będziemy mogli skorzystać chociażby z YouTube'a, by sprawdzić jak ukończyć dany etap rozgrywki.

Źródło: Informacja prasowa: Samsung

Tagi: QLED qled 4k qled 8k samsung samsung qled