Roger Żochowski Roger Żochowski 15.03.2012 13:55
Obsidian kasuje next-genowy projekt
608V

Obsidian kasuje next-genowy projekt

Podczas gdy większość firm szykuje się powoli do przyjęcia konsol kolejnej generacji, pracując po cichu nad pierwszymi next-genowymi produkcjami, Obsidian idzie pod prąd. Firma skasowała właśnie projekt, szykowany na nowego Xboksa.

xxxxx

 

Na portalach społecznościowych i oficjalnym forum studia Obsidian pojawiło się sporo głosów mówiących o tym, że w firmie szykują się masowe zwolnienia. Pracę już teraz straciło podobno około 30 osób, z czego część zajmowała się projektem na nową, niezapowiedzianą jeszcze konsolę Microsoftu. Gra miała nosić nazwę North Carolina, jednak po kilku miesiącach dewelopingu gigant z Redmond zrezygnował z jej dalszego wspierania (to właśnie Microsoft miał pełnić rolę wydawcy).
 

Doniesienia te potwierdza Jason Fader, gość, który sprawował piecze nad ową produkcją i również został zwolniony. Najciekawsze jest to, że podobny los spotkał osoby, które nie przepracowały w firmie nawet jednego tygodnia. Co gorsza do redukcji zatrudnienia doszło także w ekipie, która pracuje nad grą South Park: The Game, co może (choć nie musi), opóźnić jej premierę. Obsidian Entertainment odmówiło komentarza w tej sprawie.

Tagi: next gen Obsidian