Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.03.2020 22:00
Plague Inc koronawirus
1654V

Plague Inc otrzyma nowy tryb. Gracze uratują świat przed koronawirusem

Plague Inc dotychczas pozwoliło graczom stworzyć śmiercionośnego wirusa i za jego pomocą spustoszyć świat, ale twórcy postanowili zmienić zasady gry. Teraz to my zajmiemy się ratowaniem kolejnych krajów. Studio pomaga także w walce z koronawirusem.

Twórcy Plague Inc nie ukrywają, że są zaskoczeni tak wielkim zainteresowaniem ich produkcją. Od czasu rozprzestrzenienia się koronawirusa kolejni gracze decydowali się kupić produkcję Ndemic Creations, by poznać, jak tak naprawdę działa wirus.

James Vaughan (twórca gry) wydał oświadczenie, w którym podkreślił, że jest dumny, ponieważ może wesprzeć prace WHO i CEPI w znalezieniu szczepionki na COVID-19:

„Osiem lat temu nigdy nie wyobrażałem sobie, że prawdziwy świat będzie przypominał grę Plague Inc. lub że Plague Inc. pomoże tylu graczom przetrwać czas prawdziwej pandemii. Jesteśmy dumni, że możemy wesprzeć działania WHO i CEPI oraz ich pracę nad znalezieniem szczepionki na COVID-19.”

Jego studio przekazało 250 tysięcy dolarów na walkę z pandemią i stworzyło nowy tryb w Plague Inc – teraz gracze otrzymają szansę uratowania świata przed pandemią. Ich zadaniem będzie poprawa i rozwój systemów opieki zdrowotnej czy też kontrola zachowań ludzi. Wszystkie działania mają pomóc w pokonaniu wirusa.

Sprawdźcie kolejne informacje o Plague Inc:

Źródło: https://twinfinite.net/2020/03/plague-inc-new-mode-pandemic/

Tagi: koronawirus Plague Inc: Evolved