Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.10.2019 18:39
PS4 NS XOne
1595V

PS4 zakończyło betę cross-playu. Funkcja może trafić do kolejnych gier

Sony długo wzbraniało się z udostępnieniem serwerów i uruchomieniem rozgrywki pomiędzy urządzeniami. Na szczęście Japończycy zdecydowali się podążyć za głosem fanów i „zmieniono politykę”. Po kilku tygodniowej becie, firma potwierdziła zakończenie prac nad testami cross-playu.

Sony ostatnie tygodnie spędziło nad dokładnym sprawdzeniem cross-playu. Firma chciała mieć pewność, że klienci PlayStation 4 są bezpieczni i ich dane nie zostaną w żaden sposób narażone. Najwidoczniej wszystko przebiegło po myśli Japończyków, ponieważ redakcja Wired przedstawiła pozytywną wiadomość:

„Pomimo braku oficjalnej informacji, PS4 oficjalnie zakończyło testy beta cross-playu, oznacza to, że konsola może wspierać funkcję we wszystkich tytułach, które obsługują cross-play.”

Jest to naprawdę świetna wiadomość, ponieważ kolejne gry na pewno skorzystają ze wspólnych serwerów. Już w tym miesiącu zadebiutuje Call of Duty: Modern Warfare, które otrzyma pełne wsparcie cross-playu.

W przyszłości powinniśmy poznać następne produkcje, w których cross-play zostanie udostępniony – w swoim czasie wielu deweloperów narzekało na brak informacji zwrotnych od Sony, które wciąż zajmowało się sprawdzeniem propozycji.

Warto sprawdzić:

Tagi: cross-platform cross-play Nintendo Nintendo Switch playstation 4 ps4 Sony Xbox xbox one