Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 29.09.2019 16:30
Romance of the Three Kingdoms XIV. Twórca gry uważa, że nowa generacja konsol przyniesie duże zmiany w AI
409V

Romance of the Three Kingdoms XIV. Twórca gry uważa, że nowa generacja konsol przyniesie duże zmiany w AI

Jeden z założycieli studia Koei Tecmo w wywiadzie wypowiedział się na temat najważniejszych zmian, które według niego, wprowadzi nowa generacja konsol. Poruszony został temat systemu AI.

Na pewno mieliście kiedyś styczność z turowymi strategiami - dobrze powinniście wiedzieć, jak ważne jest tutaj dobre zaprogramowanie sztucznej inteligencji. Jeden z przedstawicieli japońskiego studia Koei Tecmo, Kazuhiro Echigoya  wypowiedział się na temat zmian, które według niego, zostaną wdrożone wraz ze zbliżającą się wielkimi krokami nową generacją konsol. Według Kazuhiro, nowy sprzęt nie tylko wprowadzi potężny skok mocy, ale również ewolucję w zakresie sztucznej inteligencji, która jest głównym aspektem gier strategicznych.

To są moje osobiste przemyślenia na temat tego, co może się zdarzyć. AI na pewno zacznie reagować bardziej realistyczniej, dzięki czemu doświadczymy lepszych wrażeń z gier. Myślę, że te aspekty zostaną wdrożone do serii "Romance of the Three Kingdoms".

Sami przyznacie, że AI zachowuje się czasami idiotycznie - wykonujemy misję z towarzyszem, który nagle wtapia się w podłogę i jedyne co możemy zrobić to zrestartować grę. Innym razem stoimy przed wrogiem, a on nas nie widzi. Sam jestem ciekaw, czy Sony i Microsoft dostosuje swoje konsole tak, aby twórcy mogli lepiej dopracować sztuczną inteligencję.

Romance of the Three Kingdoms XIV ukaże się w Japonii na początku następnego roku. Gra pojawi się również w Ameryce Północnej i Europie w 2020 roku, dokładna data nie jest obecnie znana.

Tagi: Koei Tecmo Romance of the Three Kingdoms XIV

Nie przegap